Zabudla som odovzdať PN na ÚPSVaR

barnecka
1. sep 2022

Som zaevidovaná na urade prace a pritom som na pnke
Pnku som mala odovzdať do konca augusta ale zabudla som,viem to odovzdať zajtra ale zajtra už je 2.9.Mam tam vôbec chodiť alebo už som výhodná z uradu prace ? Ďakujem

tamarkissova
1. sep 2022

Najlepšie budeš mat keď tam ráno zavolas tej pani, ktorá ťa má na starosti a jednoducho povieš že si zabudla, možno ti povie že nevadi a zbehnes jej to tam dať 🙂

9lf9
1. sep 2022

@barnecka ak si uz zaciatok pn odovzdala tak trvanie PN staci dodatocne nakolko zo zakona si povinna dostavit na na urad nasledujuci den po ukonceni PN, trvanie nie si zo zakona povinna dokladat.

barnecka
autor
1. sep 2022

@9lf9 Pani mi povedala ze každý mesiac najneskôr do konca mesiaca musím sa zastaviť a dodať pnku a keď ukončím pnku aj vtedy sa musím zastaviť a dodať papier
Tak ja neviem co myslíš ako to máš ty

isis234
1. sep 2022

Prefoť PN ku teraz apošli to mailom... Vieš meno, ktorej patríš, nájdi si ju na nete cez úrad práce. Ráno si to nájde

ibrunova
1. sep 2022

@barnecka ja by som tam naklusala hneď zajtra ráno

isis234
1. sep 2022

@barnecka posielala som len mailom

9lf9
1. sep 2022

@barnecka pri odovzdani PN svojek sprostredkovatelke si dostala poucenie a tam je jasne napisane co si zo zakona povinna spravit- dostavit sa v den kedy su praceschopna. Mozes jej nahlasovat trvanie PN ale jej neoznamenie nie je zo.zakona dovod na vyradenie a tom hovorim takze ked jej ju dorucis 2.9 tak ju bude mat 2.9.

zuzka1.
1. sep 2022

@9lf9 PN sa musí doručiť do 3 dní od vystavenia ošetrujú im lekárom, trvá nie PN sa na už na upsvr nenosí, uoz sa dostaví v deň keď je ps. Dodržiavať musí liečebný režim, kontroly z upsvr sa robia pravidelne a samozrejme aj liečený režim určený lekárom, poberateľ dvhn musí po 2 mesiacoch on doručiť tlačivo PN II

9lf9
1. sep 2022

@zuzka1. ja to vsetko viem. reagovala som na odovzdanie trvania pn, ktore riesi, nie na zaciatok ten je tak ako pises a kontroly samozrejme ako aj pri klasickej pn treba dodrziavat lieceny rezim preto je pn.

barnecka
autor
1. sep 2022

@zuzka1. Áno prvé dve mesiace som chodila na kontrolu každé 2 týždne k svojmu lekárovi a musela som PN odovzdať do troch dní.
Neskôr stačilo chodiť na kontrolu raz za mesiac a ten mesiac som musela aj papier dodať na úrad prace.
Takže hovoríte že by nemal byt problém keď jej to zajtra zoberem aj keď ma upozornila že vždy mám na čas presne dodať PN..

zuzka1.
1. sep 2022

@barnecka PN predkladás na začiatku a potom skončenie, pýtajú od teba aj trvanie
? Je to ako píšem vyššie, trvanie dones zajtra a bude to ôk, alebo posli na mail

barnecka
autor
1. sep 2022

@zuzka1. Áno pýtajú aj trvanie doteraz som to každý mesiac brala lenže tento mesiac som nejako nato zabudla a práve dnes má to napadlo lenže je sviatok.
Skúsim to zajtra zobrať dúfam ze mi to pani zobere,na mail asi nie lebo pani je dosť taka nepríjemná všetko musí byť tak ako ona povie 🙂

barnecka
autor
1. sep 2022

@zuzka1. Ale myslím ze som sa niekde dočítala začiatkom leta že ty čo sú na PN a spravia si nejakú aplikaciu či niečo podobne si už nepamätám tak nemusia každý mesiac dodávať PN na úrad prace

zuzka1.
1. sep 2022

@barnecka to zatiaľ platí len pre pn pre sociálnu poisťovňu, u nás to nie je este

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dota6
2. sep 2022

@barnecka veľmi to záleží od konkrétnej úradníčky. Pn sa na upsvar doručuje do 3 dní od vystavenia a 3 dni pri ukončení. Tiež nerozumiem tomu, že by si dokladovala stále trvajúcu pn. Daj vedieť ako pani zareagovala 🙂

natik25
3. sep 2022

@barnecka môžem ti prosím napísať správu mala by som takú otázku 🙏