Z okresu do okresu v čase od 1 - 5 hodiny rána

mychaela1
1. feb 2021

Ahojte, nikde neviem nájsť otázky a odpovede na zákaz vychadzania mimo času pd 1 do 5 rána, čiže v tedy zákaz vychádzania neplatí to znamená že môžem ísť mimo okres? Ďakujem za každú odpoveď

lasina
1. feb 2021

Áno vtedy môžeš bez výnimky,ja som tak bola

lienka9
1. feb 2021

@mychaela1 toto obmedzenie sa tykalo lockdownu z oktobra teraz to uz casovo ohranicene nieje..proste okrem vynimiek mas zakaz stale.mimo okres mozes len pracovne,doktor,starostlivost atd a je jedno o kolkej..ale len tak sa presunut napriklad na chatu by si nemala (priklad).. tak to stoji vo vyhlaske :/ nic moc

ajka0207
1. feb 2021

@lienka9 vo vyhláške je že zákaz vychadzania je od 5:00 do 1:00 nasledujúceho dňa. Čiže medzi 1:00-5:00 by malo byť okno nie?

paja003
1. feb 2021

@ajka0207 platí to aj teraz?

ajka0207
1. feb 2021

@paja003 tak tak je to vo vyhláške napísané. Podľa mňa to znamená že medzi 1 a 5 to neplatí

riamia91
1. feb 2021

@paja003 musí to platiť. Ústava nedovoľuje obmedziť vychádzanie na celý deň za žiadnych okolností. Preto tieto smiešne časy

ivetka_kamo
1. feb 2021

Medzi 1 a 5 ráno je voľnosť v cestovaní. Info z prvej ruky, pán minister je náš sused 🙂

ivetka_kamo
1. feb 2021

Tiež som sa uistovala

paja003
1. feb 2021

Isto 😁

katulienkax
1. feb 2021

jasne medzi 1 - 5 mozes stale vychadzat slobodne a je to preto lebo uplny zakaz vychadzania je mozny len vo vynimocnom stave a zatial mame len nudzovy stav a v nudzovom stave nemoze byt celodenny zakaz

teleskop
2. feb 2021

@ivetka_kamo baby a ked sa presuniem niekde v TOMTO case, napr. na liptov a tam budem byvat pri lese a chodit len do prirody do lesa, robim nieco protipravne? bez srandy, dakujem za odpovede.

ivetka_kamo
2. feb 2021

@teleskop ja myslím, že môžeš. Aj ja som tak bola u rodičov, 4 dní sme tam boli, chodili sme na prechádzky a nikto nič. Raz nás skontrolovali policajti, či máme certifikát, zaujímalo ich iba negatívny výsledok, nikto mi nič nepovedal.

teleskop
2. feb 2021

@ivetka_kamo hm lenze ja mam testy stare dva tyzdne, takze by to chcelo novsie hej?

ivetka_kamo
2. feb 2021

@teleskop samozrejme, ved bez novších testov sa v podstate nemôžeš pohybovat inam ako do obchodu, práce....

teleskop
2. feb 2021

@ivetka_kamo to som nevedela...

ibrunova
2. feb 2021

@teleskop a nepôjdeš nikde, ani do obchodu?

teleskop
2. feb 2021

@ibrunova by som si doviezla jedlo z domu

ivetka_kamo
2. feb 2021

@teleskop to je všetko pekne, ale môže sa stať čokoľvek, myslím, že jedna palička 2 sekundy v nose nie je taká katastrofa

teleskop
2. feb 2021

@ivetka_kamo nie ved to nepisem...

ivetka_kamo
2. feb 2021

@teleskop pre istotu, nech nemáš problémy, Nikdy nevieš

monikaa44
3. feb 2021

@ivetka_kamo fiha tak máš výnimky 😀

monikaa44
3. feb 2021

@ivetka_kamo a nemozes mu povedať nech to zmení na skorší čas 😀

ivetka_kamo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teleskop
3. feb 2021

@paja003 myslis ze ked prejde clovek v tomto case do ineho okresu a v tom okrese ide do prirody ci obchodu robi nieco protipravne?

monikaa44
5. feb 2021

@teleskop myslím ze keď tam budeš sama a široko ďaleko nikto nebude tak by to malo byt v poriadku.

dzejsik
5. feb 2021

@paja003 platí to tak, pretože nemôžu dať zákaz vychádzania na celých 24 hod

elementstyle
5. feb 2021

Zaujímalo by ma ako to je pri ceste na test. Minister zdravotníctva povedal že je možné ísť na test mimo okresu. Vyplýva to tak aj z nariadení. Nie je tam formulka ako pri ceste do potravin (najbližšie), so psom (1km) alebo do prírody (v rámci okresu). Čiže môžem ísť na test z Košíc do Bratislavy a späť a to aj bez testu. Ak by ma zastavil policajt a poviem mu že idem na AG test do Bratislavy, nemôže nič namietať, žiaden doklad odo mňa pýtať, správne?

ivana11155
5. feb 2021

@lienka9 nehovorí dobre. Ústava také niečo nedovoľuje, musí byť od 1do 5h výnimka. Len o tom v telke toľko nehovoria ako pri prvej vlne.

ivetka_kamo
5. feb 2021

@elementstyle teoreticky správne

monikaa44
7. feb 2021

@elementstyle to naozaj takto platí? To som nevedela . Fakt môžem povedať ze idem na test do iného okresu?