Z čoho sa ráta podpora?

17. mar 2023

Ahojte prosím vás z čoho mi vyrátajú podporu? Po rodičovskej dovolenke som si zobrala dva dni dovolenky a zvysoki vyplatia ale až v apríli za marec. Na úrad som sa nahlásila teraz, budú mi podporu rátať z minimalky?

sajmonka_1216
17. mar 2023

no podľa mňa nemáš nárok na podporu

autor
17. mar 2023

@sajmonka_1216 na úrade mi povedala že mám 🤷🏻‍♀️

autor
17. mar 2023

Ja som naozaj debil z toho

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. mar 2023

@sella38 bola som vo firme od 2012 teraz do marca preto mi povedala na úrade že nárok mám. Až teraz doma som si uvedomila že z čoho mi to vyrátajú keď dovolenku mi vyplatia až v apríli

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. mar 2023

@sella38 áno, zobrala som si 13. 14. Dovolenku a zbytok dovolenky mi vyplatia, ale až v apríli mi to príde. Preto neviem z čoho mi to vyrátajú keď som na úrade skôr sa registrovala a oni nevedia koľko budem mať budúci mesiac😀

rachel36a
17. mar 2023

RD ti koncila12.3 .2023? A potom si si vzala dovolenku 2dni a ukoncila PP? Pocas RD si nepracovala? Ak nie, tak sa ti bude ratat z tej dovolenky. Ak si v marci bola este na RD tak aj tak este v aprili nedostanes podporu, lebo rodicovsky prispevok je prednostna davka, cize za marec dostanes este cely RP v aprili a tu preplatenu dovolenku z prace. Podporu zacnes dostavat az v maji.

autor
17. mar 2023

@rachel36a áno dva dni som si zobrala dovolenku a potom výpoveď. Nie nepracovala som. Takže oni mi budú rátať podporu až potom ako mi príde za dovolenku, budú čakať ? Potom v máji dostanem za apríl a tých pár dní z marca ?

rachel36a
17. mar 2023

Za marec nedostanes davku v nezamestnanosti, lebo dostanes rodicovsky prispevok...ten je prednostny, dostanes ho cely, nebude sa ti kratit..a dve davky v jednom mesiaci dostat nemôžeš...cize prvu podporu dostanes v maji za april ...o nic neprides, normalne ti bude vyplatenych 6 mesiacov, len ich zacnu vyplacat o mesiac neskor kvoli rodicaku...a samozrejme ze pockaju na odvody aby ti mohli davku vyratat..maju na to lehotu 60 dni...

autor
17. mar 2023

@rachel36a rozumiem ale čo tie dva týždne čo som vlastne nezamestnaná ? Mám si zaplatiť odvody ? Ďakujem za tvoj čas 🙂

rachel36a
17. mar 2023

Nic si nemusis platit...si evidovana na UP, odvody plati stat

autor
18. mar 2023

@rachel36a ďakujem 🙂