Vyzná sa tu niektorá v poistkách? /konkrétne Aegon/

laura222
29. aug 2018

Ahojte, mam uzavretu poistku v Aeogone kde si platim Doplnkove poistenie praceneschopnosti a hospitalizacie. Platim dost vysoku sumu napriek tomu ze som aktualne nezamestnana. Ak by sa vsak stalo ze skoncim na PN je poistovna povinna platit mi plnenie? Ked som nezamestnana a vedena na UP? Avsak poistenie platim bez prerusenia napriek tomu uz niekolko rokov

korunka1
29. aug 2018

Nerobím v poisťovni,ale...To,či si zamestnaná alebo nie nemá vplyv na dané poistenie.Ale pozri sa aké pripostenie máš..PN neznamená automaticky hospitalizáciu

suzi81
29. aug 2018

@laura222 urcite si to treba pozriet v poistnych podmienkach toho konkretneho poistenia, pretoze napriklad v Allianzi je PN poistena ako poistenie usleho prijmu z dovodu PN a v tom pripade, ak by bol poisteny v case PN nezamestnany, narok na plnenie by nemal. Cim som chcela povedat, ze nie je poistenie PN ako poistenie PN a ze kazda poistovna moze mat ine podmienky plnenia.

lucy123lucy
29. aug 2018

@laura222 toto je z poistnych pomientok - bod E :

To najdôležitejšie o vašom Doplnkovom poistení
Kedy plníme (poistná udalosť)?
V prípade práceneschopnosti poisťovňa poskytne poistné plnenie, ak:
a) prvý deň práceneschopnosti nastane počas poistnej doby,
b) pred začiatkom práceneschopnosti uplynula čakacia doba,
c) poistený je nemocensky poistený v Slovenskej republike a na základe príslušných právnych predpisov má nárok
na náhradu príjmu od zamestnávateľa alebo na nemocenské dávky podľa príslušných právnych predpisov,
d) doba trvania práceneschopnosti je rovná alebo väčšia ako Minimálna doba. Pre účely posúdenia tejto podmienky
je rozhodujúca Minimálna doba platná v prvý deň práceneschopnosti,
e) práceneschopnosť vznikla počas doby, kedy poistený vykonával prácu alebo podnikanie a práceneschopnosť
má za následok zníženie alebo stratu príjmu poisteného,
f) poistený sa skutočne lieči, a to na mieste určenom ošetrujúcim lekárom a zároveň poistený dodržiava liečebný
režim stanovený lekárom a vylúči akékoľvek konanie, ktoré bráni uzdraveniu.

lucy123lucy
29. aug 2018

@laura222 je to z netu - Osobitné poistné podmienky doplnkového poistenia
práceneschopnosti (PPNK17)

laura222
autor
29. aug 2018

Baby ja tie podmienky mam ale neviem v tom citat resp nerozumiem tomu ci mam narok alebo nemam narok na plnenie ak som PN a nezamestnana 🤷‍♀️

laura222
autor
29. aug 2018
laura222
autor
29. aug 2018

Pride mi chore nemat narok ak si poistenie platim po celu dobu bez ohladu na to ci pracujem ci nie a samozrejme nemozem hocikedy zrusit tuto cast zmluvy len preto ze nepracujem lebo to sa neda. Cize to stale platim lebo zrusit sa to neda ale narok na peniaze by som nemala? 🤷‍♀️🤦🏼‍♀️

lucy123lucy
29. aug 2018

@laura222 musi sa to dat zrusit.
ja mam taktiez AEGON a vyhodila som tie pripoistenia, lebo sa mi neoplatili. aj to hospitalizacie aj tu PNku.
spytajte sa vasho poradcu. urcite je mozno to vybrat lebo je to len jeden komponent poistky, da sa vybrat, a nahradit/nenahradit.

laura222
autor
29. aug 2018

@lucy123lucy da sa ale k nejakemu vyrociu ci co.. a ja to uz platim pol roka a pravdepodobne zbytocne

lucy123lucy
29. aug 2018

vobec nie ku vyrociu, to je blbost.
ja menim poistky hocikedy a nic ma to nestoji. vyberiem, pridat, zmenim sumy

lucy123lucy
29. aug 2018

@laura222 ak chcete, poradim vam niekoho kto vam s tym moze pomoct

lucy123lucy
29. aug 2018

@laura222 takuto som si teraz dala urobit (zmenila som rodinnu, na 2 separatne pre mna a MM).
vsetko je mozno, len sa treba do toho pustit. tie PNky a hospitalizacie su dobre ale iba ak viete, ze mate "stastie" na poistne udalosti. hlavne deti by mali mat tie denne odskodnenia - tie su nachylnejsie na urazy/hospitalizacie.

laura222
autor
29. aug 2018

@lucy123lucy akoze normalne sama to viem zmenit ked sa prihlasim cez pc do konta na aegone? Nikdy som to nerobila takze by som sa musela pozriet aj na prihlasovacie udaje atd. No ja som robila poistku cez Partners group cize poradkynu mam

laura222
autor
29. aug 2018

@lucy123lucy ja som PN a hospitalizaciu davala kvoli pripadnemu tehotenstvu.. teraz som tehotna, je mi nonstop zle a hrozi ze skoncim na PN.. poistku som si robila vyslovene kvoli tomuto

lucy123lucy
29. aug 2018

@laura222 aj ja to mam cez partners group - len treba s nimi trosku negociovat, lebo oni tam nahadzu niekedy aj to co netreba. Ja som tie pripoistenia rovno odmietla a radsej zvysila tie urazy/choroby.
cez webklient to asi nepojde. treba povedat poradkyni nech to zmeni a basta...je to len jeden papier na vypisanie - co vyhodit, a co/ak pridat.

ak tu hospitalizaciu vyuzijete, tak dobre...ja mam stastie ze aj po cisarskom ma po 4 dnoch poslali domov - nebolo miesta 🙂

lucy123lucy
29. aug 2018

@laura222 a neviete sa dat fiktivne zamestanat u niekoho na minimalku (k znamemu do firmy ) ? tak by to bolo mozno priechodne... 🙂 len spekulujem...urcite sa s tym da vybabrat...treba sa spytat poradkyne

laura222
autor
29. aug 2018

@lucy123lucy ja som ratala s tou PNkou kedze ta mi realne hrozi.. tak namiesto toho aby som mala 300e do plusu za 30dni PNky budem mat 0 a z toho 60 do minusu lebo platim poistku ktora mi je na 2 veci 🤷‍♀️

laura222
autor
29. aug 2018

@lucy123lucy viem ale len na par dni a urcite nie byt tam pocas pn 🤷‍♀️

lucy123lucy
29. aug 2018

@laura222 Tak to je blbe

laura222
autor
29. aug 2018

@lucy123lucy neviem ci zrovna poradkyna bude pomahat ako vytlct nieco z poistky 🤔

gondyo
29. aug 2018

podľa toho,čo tam je napísané,máte nárok na sumu 10 eur na deň ale od 28 dňa trvania práceneschopnosti spatne,to je jedno či ste nezamestnaná...ale skôr si treba overiť,či sa to týka aj prípadnej gravidity,niektoré poistky sa presne na toto nevzťahujú

lucy123lucy
29. aug 2018

@laura222 hm...tak to nemate asi "kamosku-poradkynu". Moja poradkyna mi vie presne povedat co a ako sa da vyuzit...otvorene...a kedze financiam rozumiem, viem jej vo vela veciach kontrovat tak ma neukeca na blbosti. Treba skusit zmenit (stretla som 3 poradcov z partners a kazdy bol uplne na inej inteligencnej/profesionalne urovni) - treba vyberat.

gondyo
29. aug 2018

takú kamošku má málokto...

lucy123lucy
29. aug 2018

@gondyo Uplne s vami suhlasim - v dnesnej dobe natrafit na cloveka ktory ma na mysli Vase dobro, je velmi vzacne.🙏🌹

renatka100
29. aug 2018

@laura222 je potrebne byt na pn a teda byt zamestnany inac nie je narok : e) práceneschopnosť vznikla počas doby, kedy poistený vykonával prácu alebo podnikanie a práceneschopnosť

A pripoistenie sa da zrusit k datumu splatnosti alebo k vyrociu zmluvy - zistite na kontaktnom centre a tam mozete aj spisat ziadost o zrusenie ked vas overia.

misiacik31
29. aug 2018

@laura222 určite by sa mala dať zmeniť ( menili sme v apríli) a práve dnes sme boli so svojím poradcom a pýtali sme sa na to a povedal, že sa to dá zmeniť nijaké výročie nespomenul, tiež mám aegon a tehotenstvo tam má aj nejaké špecifiká tak sa určite ozvite svojmu poradcovi a prejdite si to s ním ak je v pohode tak by mal vysvetliť a pomôcť a nie vás zbytočne tlačiť do niečoho čo je pre vás zbytočné.

levany81
29. aug 2018

@laura222 k vyrociu vam mohol povedat len ten kto vam tu poistku robil, aby neprisiel v jeho pripade o proviziu, ja som tiez vyuzila poistenie Pnky ale ked som robila(poist.Alianz) a potom pol roka nato som to pripoistenie zrusila, nakolko pocas materskej a rodicovskej nehrozi byt praceneschopna, samotne pripoistenie Pnky ma stalo 12€ mesacne a dalo sa to zrusit

laura222
autor
30. aug 2018

Nie k vyrociu ale k terminu dalsej splatky alebo ako. Platim stvrtrocne. A ano zistovala som si to uz priamo s poradkynou a musim byt zamestnana.. cize to platim uz par mesiacov zbytocne 🤷‍♀️

lucy123lucy
30. aug 2018

@laura222 Ani k terminu splatky, ani k vyrociu. mozete to zmenit hocikedy, AEGON zmenu zaznamena a je platna od dalsieho terminu splatnosti, to vam oznamia listom aj s presne zmenenou sumou a terminmi platieb.

laura222
autor
30. aug 2018

@lucy123lucy tak toto bude ono 🙂 ze odkedy to plati. Hovorima mi ze to mozme zmenit aj hned ale platne to bude az od dalsej splatky. Mna hlavne stvre to ze si to platim x rokov a ked pride k situacii na ktoru som sa tymto pripoistenim pripravovala tak nedostanem od poistovne nic.. mam chut sa vykaslat na cele poistenie