Výživné a exekútor

6. dec 2023

Podala som navrh na vymahanie dlzneho vyzivneho cez exektora,dlzne vyzivne je 240 e,trovy su okolo 300 e,povinny si poziadal o splatkovy kalendar, exekutor mi napisal,ze vzdy ked pride splatka rozdeli ju medzi trovy,istinu,odmena exekutora,to znamena,ze mne vzdy posle iba urcitu cast? Dakujem za vysvetlenie.

hipuska
6. dec 2023

On je momentálne dlžný 240+300=540. Takže tých 540 má rozdelených do splátok. Podľa výšky splátky a času si vieš vyrátať, aká časť ti bude chodiť. Mne môj ex splácal výživné 2 roky. V konečnom dôsledku ti príde tých 240€ (ak ich zaplatí). Ak by napríklad splatil iba 300€. Tych tristo sa rozdelí medzi teba a exekútora. Kedze to máte skoro 1/2 s exekútorom tebe by patrilo necelých 150€ cca., ostatné by si nechal exekútor.

autor
6. dec 2023

@hipuska chapem...

hipuska
6. dec 2023

Vzhľadom na to, že ti neplatil, vieš si dať exekúciiu aj na bežné výživné. Tj.aby ti peniaze chodili pravidelne k danému dátumu každy mesiac. My sme to mali tak, že jemu dal exe príkaz do banky a každý mesiac mu strhli moju čiastku hneď po výplate. Je dobré, taktiež požadovat (ale u teba je už asi neskoro) aby splátky chodili priamo na tvoj účet.

autor
6. dec 2023

@hipuska mne aj bezne vyzivne bude chodit cez exekutora

draik
6. dec 2023

Na trovy exekútora sa použije max 24% z plnenia od povinného.

kornelies
6. dec 2023

Len si uvedom, ze exekutor si vzdy pomasti vrecko aj na ukor tvojho dietata. O to neskor ti pride dlzne vyzivne. Za mna je to najvacsia hlupost na svete, ich nezaujima tvoje dieta, ale ich vrecko.

hipuska
6. dec 2023

@draik no, ale.jej to potom nesedi...240 a 300

autor
6. dec 2023

@kornelies ja to viem,ale on by mi to inak neplatil

autor
6. dec 2023

On so mnou vobec ani nekomunikoval,uplna ignoracia

janulienka78
7. dec 2023

Podľa exekučného poriadku ide 76% Tebe a 24% zostáva na trovy exekúcie. Do 7 dní musí exekútor poslať peniaze oprávnenému

autor
7. dec 2023

@janulienka78 dakujem za odpoved