Vysporiadanie majetku - dar

lubka98
26. máj 2022

Ahojte,
Na MK som roky, no vytvorila som si iny nick len kvoli ochrane sukromia..
Potrebovala by som poradit.. Vyzera to u nas na rozvod, z roznych dovodov..Nie je potrebne o nich pisat…
Ak niektora pozna pravnika (Kosice, vychod), budem povdacna.
Ak teda dojde k rozvodu, chcela by som byt pripravena na vsetko.. Potrebovala by som poradit hlavne co sa tyka vysporiadania majetku po rozvode.. Nehnutelnost v ktorej byvame je manzelova (nadobudnuta darom), je tu hypoteka, ktoru platim ja od zaciatku a som vedena aj na hypo zmluve ako dlznik. Hypo sme brali na rekonstrukciu, ktora prebehla pred nadobudnutim nehnutelnosti do daru. Este mam aj spotrebny uver, ktory som musela vziat na vyplatenie jeho dlhov.. Vlastne a celu domacnost som tahala ja... Ano, bola som naivna, cize nesudte... Viem, ze na nehnutelnost narok nemam. No ako to je potom s hypotekou? mam narok na vyplatenie uz zaplatenej casti? Hypoteka sa da napisat na neho, to je samozrejme, Ale myslim ze on by svojim platom nevedel platit hypo a najom. o spotrebaku ani nevravim.. Byt by sme neradi predali. Dakujem za akukolvek radu.

diamond007
26. máj 2022

@lubka98 áno, určite máš nárok... Dokladuj výdavky, nárok budeš mať na vyplatenie