Výška podpory po RD

lajlla
7. jan 2023

Ahojte, nemali ste niekto prosím situáciu, že ste po rodicovskej dovolenke odpracovali napr. len jeden týždeň (jednoducho nie celý mesiac) a dostali výpoveď? Viem, že narok na podporu je a že ju rátajú z toho čo sa zarobilo po skončení RD, len neviem, či mi ten týždeň budú rátať ako mesačnú mzdu a rozpocitaju na dni alebo či si z toho týždňa vypočítajú denny vymeriavací základ aj keď sa neodpracoval celý týždeň... 🤔

loginexistuje
7. jan 2023

plati to len ak ti prac pomer trval pocas RD a ano vypocita sa denny VZ podla sumy a poctu dni

lajlla
autor
7. jan 2023

@loginexistuje čiže ak by som nastúpila do práce po skončení RD z čoho myslíte bude vypočítaná podpora?

loginexistuje
7. jan 2023

@lajlla este raz trval ti ten pracovny pomer pocas RD ? ak nie narok na podporu nemas

mogaa
8. jan 2023

@lajlla záleží či ti dajú podpísať dohodu alebo ti dajú výpoveď s odstupným...počas MD ti vznikla aj dovolenka, takže záleží ako sa v práci dohodneš.....na jednej strane sa vieš dohodnúť čerpať 1-2dni dovolenky a dohoda o skončení PP - vtedy môžeš mať max.materskú, na druhej výpoveď a vtedy ti dajú aj odstupné.....

bublinka1426
8. jan 2023

@mogaa len pri vypovedi, je aj asi vypovedna doba, pre nu lepsie na dohodu ...

mogaa
8. jan 2023

@bublinka1426 ano len s dohodou zase nemusí súhlasiť zamestnávateľ.....a samozrjeme ak má viac dovolenky, nemusí jej ju chcieť preplatiť ale bude chcieť aby si ju vyčerpala.....v podstate je to celé o tom ako sa so zamestnávateľom dohodne - čo chce on a čo ona....

bublinka1426
8. jan 2023

@mogaa to ano, to je pravda.

lajlla
autor
8. jan 2023

zamestnávateľ sa dohodne, v tom nevidim problém. Len mne zmenili zamestnávateľa počas RD - firma sa rušila a prehlasili ma na inu firmu. Dovolenku nemám teda žiadnu nevyčerpanu, nastupovala som pred koncom roka na MD. Rušiť sa bude za kratko asi aj firma na ktorej som teraz. Ponukli mi dohodu aj odstupné. Myslíte, že by to mohlo fungovať ako pri dovolenke - na jeden deň nastúpiť, dať výpoveď, dostanem odstupné a na ďalší deň na urad prace?
Inak ďakujem za váš čas aj bublinka1426
@bublinka1426
@mogaa

bublinka1426
8. jan 2023

@lajlla ano ked s tym budu suhlasit, ze na 1 den nastupis ak teda nemas ani jeden den dovolenky, a kedze je to dohoda, k tomu dnu aj rozviazat Pracovny pomer. Musis mat na jeden den obnovene ZP/SP aby si mala narok na max podporu. a pozri si odstupne aka je vyska pri dohode ( je to o jeden rok viac ako pri vypovedi beznej)