Vyšetrenie u genekológa bez zdravotného poistenia.

domisha13
12. aug 2019

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ak má niekto skúsenosti s tým či má gynekológ na Slovensku môže ošetriť keď mám pozastavenú zdravotnú z dôvodu že som v inom štáte kde si ju platím, ešte chcem dodať že nemám dlh na Slovensku. Tak isto sa chcem opýtať koľko približne stojí vyšetrenie ultrazvukom, odber krvi pravdepodobne mám naliehavý prípad a o pár hodín musím preto ísť na SK. Píšem to tuna lebo sa nemôžem dovolať na SK a poinformovat sa. Ďakujem za odpoveď.

terezia32
12. aug 2019

@domisha13 samozrejme, že je take vyšetrenie možné. Treba nájsť gynekológa, ktorý je ochotný vyšetriť aj “cezpoľného” pacienta. O cene je ťažko hovoriť, lebo tú si určuje lekár. Aj odber krvi je individuálny. Krvný obraz stojí cca 4 Eura, ale taký hormonálny profil sa môže vystverať aj na 100 EUR.

nickpick
12. aug 2019

@domisha13 platis si zdravotne v inom state EU? ak ano existuje formular ktorym prepojis svoju poistovnu v state kde platis so slovenskou poistovnou, vydaju ti preukaz a ked budes na SK mozes podstupit akekolvek vysetrenia bez toho by si ich musela platit a potom si ich dat preplacat svojou zdravotnou poistovnou, poistovne medzi sebou naklady odkomunikuju a vyrovnaju, je to samozrejme dlhsi proces, takze toto vysetrenie si budes musiet zaplatit, toto je info pre buducnost, skus ist do zdravotnej (na SK, tvojej povodnej) osobne a popytat sa na ten formular ked sa tam nevies dovolat....

lula313
12. aug 2019

@domisha13 sono by malo stať okolo 50 EUR. Myslim, že vo veľa EU štátov to funguje tak, že donesieš blocik a oni ti ho preplatia, záleží ako čo.

selest
12. aug 2019

Pred 1, 5 rokom som platila asi 60 eur. Sono vysetrenie vytery a krv.

selest
12. aug 2019

@nickpick ale to plati len pre nevyhnutne vysetrenia na pohotovosti atd. Ak ma planovane vysetrenie alebo zakrok potrebuje formular neviem presne ktory a to sa vybavuje dopredu

nika3136
12. aug 2019

Ak si EU poistenec, tak ti to uhradí tvoja poisťovňa.
Ak nie, si samoplatca za všetky vykonané úkony

nickpick
12. aug 2019

@selest no neplati to len pre nevyhnutne vysetrenia, ja pracujem v AT, platim si poistenie tam, gynekologa mam na SK, som tehotna a na kazdu kontrolu suvisiacu s tehotenstvom chodim k nemu, zakazdym predkladam karticku ktoru mi vydala SK poistovna, rakuska vsetko preplaca, a ano treba si to vybavit dopredu, trva to cca par tyzdnov, je to pohodlnejsie ako si zakazdym platit zdravotne ukony na SK cash a potom ich nechat preplacat v poistovni, v krajine kde si zdravotne platite, toto ale funguje pokial viem len v EU (neviem kde pracuje prispievatelka)...

selest
12. aug 2019

@nickpick ale mas vybaveny fornular e106 to bolo volakedy teraz je to s nieco. To je nieco ine. Mas normalne kartu od slovenskej piistovne kde stoji ze si eu poistenec. Keby toto pani mala tak sa tu nepyta. Pravdepodobne ma len tu modru europsku karticku a ta plati len pre nevyhnutne osetrenia alebo si musi vybavit formular na konkretne osetrenie

gumkac19
12. aug 2019

@domisha13 ja som pracovala v UK zdravotne som na SR nemala, bola som na prehliadke preventivke(vysetrenie, ultrazvuk, cytologia) platila som 55€ , ale sestricka mi povedala, ze keby som prisla ako naliehavy pripad, ze ma nieco boli a pod. neplatila by som nic

mogaa
12. aug 2019

@gumkac19 ano ale v tom prípade by nemuseli robiť cytológiu(to je preventívne vyšetrenie) ....Za zdravotné poistenie zo zahraničia môže byť ošetrená len ako akútny prípad....čiže nie preventívka....takže dopredu si vyžiadať zo svojej poisťovne potrebný formulár) alebo zaplatiť ako samoplatca a žiadať to potom od poisťovne v zahraničí - ale treba počítať s tým že nemusia vôbec preplatiť alebo preplatia len niečo

mogaa
12. aug 2019

@nika3136 preventívku v cudzom štáte nemusia preplatiť, len akútny prípad....preplatia len vyšetrenia ktoré by dotyčný absolvoval aj v danom štáte - aj to musí vopred schváliť poisťovňa kde odvádza poistné, v opačnom prípade časť môžu ale nemusia preplatiť vôbec....okrem toho ak nie je akútny prípad tak žiadny lekár na Slovensku jej žiadne vyšetrenie nemusí urobiť a doťahovať sa kto mu to uhradí

nika3136
12. aug 2019

@mogaa
Nikde nepíšem slovo musí, pani nepísala o preventívke ale pravdepodobne o naliehavom prípade, čo znamená, že keď navštívi urgent trebárs gynekologický, odmietnutie ošetrenia pacienta je dosť závažný problém

mogaa
12. aug 2019

@nika3136 prepáč to malo byť pre gumkac19🙂tá písala o preventívke