Vyradili ma z úradu práce pre nespoluprácu

18. máj 2021

Ahojte zaujímalo by ma...vyradili ma z úradu práce tento mesiac pre nespoluprácu na pol roka...dnes som im volala kedy mi príde list o vyradení a povedali mi že najskôr príde nejaká výzva a až potom list o vyradení že mám počítať tak dva týždne kým to príde . Bola som sa pýtať ohľadom toho samoplatenia poistného na všzp a tam mi povedali že mám počkať kým mi príde domov papier a až potom sa prísť zahlásiť na samoplatiteľa a že ešte stále majú v systéme že za mna platí úrad práce ako je to možné?? .. Prosím vás čo ak mi nepríde ten list do toho 8 juna dokedy je doba platenia za maj? A kedy ma odhlásia z úradu práce? chcem sa nahlásiť ako ten samoplatiteľ ale neviem či stihne prísť ten papier a neviem či nebudem potom ako dlžník alebo niečo ak to nestihnú poslať . ĎAKUJEM LEBO JA SA V TOMTO VÔBEC NEVYZNÁM.

cinda555
18. máj 2021

A kam sa ponáhlas? Veď sa dockas nemusíš sa báť všetko bude podľa zákona. Zaplatíš keď príde odhlásenie z úradu práce.

autor
18. máj 2021

@cinda555 takže keď by to náhodou prišlo až po 8 june nevadí to? Lebo v systéme vo všzp som stále hlásena že som na úrade práce a platia za mňa.

autor
18. máj 2021

@cinda555 možno je to banalita ale už som z toho naozaj vystresovaná a chcem to mať vybavené

cinda555
18. máj 2021

Nie nevadí. Po 8. budeš samoplatca

autor
18. máj 2021

@cinda555
Lenže na úrade mi povedali že ma vyradia od 10.5. čiže ja si budem musieť ten máj doplatiť a nebude vadiť keď to bude po termíne náhodou??

luccija
18. máj 2021

Prosím Ťa kľud...sú ľudia čo neplatia roky😊čakaj na papier

autor
18. máj 2021

@luccija ja viem len ja sa v týchto veciach nevyznám a bojím sa aby som nemala nejaký problém... Chcem len vedieť že ak by ten papier o vyradení prišiel až po 8. či si len doplatim sumu za máj a nebude z toho nič?

autor
18. máj 2021

@luccija a ďalšia vec prečo ma ešte stále úrad práce neodhlásil keď mi tvrdili že ma vyradia od 10.5??

judar
18. máj 2021

Urad prace je kapitola sama za seba :D so mnou v minulosti poriadne vyd*bali a svet sa mi nezrutil...hore- dole jeden mesiac ci par mesiacov ta nezabije, nebude ta ani exekucia nahanat, najdes si potom pracu a po vyplate v pohodicke pojdes na pobocku a vyplatis rest alebo si spravis splatkovy kalendar ...je jedno kedy ta vyradia, ako samoplatitela ta uz pistovna najde len to sa musis informovat lebo ten list kym ti dojde to maju vo zvyku jednak neskoro dorucovat a jednak este aj dobre spatne vyradovat...le kaslat ich

vrabcek15
18. máj 2021

Ahoj ja si myslím, že ti domov príde rozhodnutie o vyradení k 10.5.2021( keď ti to tak povedali) ono chvíľku trvá kým sa to spracuje.. a aj na zdravotnú poisťovňu sa s Upsvar táto informácia dostaví (o tom, že si vyradená) len to chvíľku trvá..potom keď budeš mať rozhodnutie o vyradení zbehni na zdravotnú poisťovňu a oni ti povedia koľko máš doplatiť za máj a potom aj za jún ( teda pokiaľ sa nezamestnas aby poistene platil za teba zamestnávateľ.A osobne si myslím, že zdravotnej poisťovni nevadí keď prídeš aj po 8.6.2021😊

autor
18. máj 2021

@judar najhoršie je že ja viem kedy ma vyradili a odkedy sa mám hlásiť iba nemám papier a na zdravotke som stále hlásena že za mňa platia takže nemôžem nič :/

autor
18. máj 2021

@vrabcek15 dúfam že to tak bude a že mi to stihnú poslať lebo ja som hrozný stresák a neznášam keď niečo nemám vyriešené hneď

cinda555
18. máj 2021

Buď rada aspoň budeš platit menej

vandica
18. máj 2021

Prosím ťa čo znamená že ťa vyradili pre nespolupracu?

autor
18. máj 2021

@cinda555 tak ja si musím určite doplatiť to odkedy ma vyradili... Len dúfam že to príde čo najskôr a nebudem mať toho veľa naraz potom.

autor
18. máj 2021

@vandica poslali mi ponuku práce ktorá mi nevyhovovala tak som ju odmietla a bolo to

monka105
18. máj 2021

Najskôr ti príde výzva, kde máš ešte šancu sa ,,vyviniť” a potom ťa vyradia k 10.05.

judar
18. máj 2021

Vazne nato kasli svet ss ti z toho nezruti a to ze ta vyhodili to je u nich klasika...tu v Nr takto vyhadzuju bezne ludi co odmietnu prijat ich ponuku prace na otroka v Jaguari ci v Syncreone proste v priemyslaku pri par...hlavne sa zameraj na hladanie toho praveho pre teba, ta zdravotka ta nezruinuje

autor
18. máj 2021

@monka105 áno to mi hovorili že najskôr výzva na ktorú nemám reagovať ak sa nechcem odvolať a potom vyradenie...čiže teraz premýšľam že oni ma vyradia asi až keď príde ten papier o vyradení... Čiže si ten máj budem musieť tak či tak doplatiť až v júni ak si nepohnú s tými papiermi

autor
18. máj 2021

@judar áno ja viem že nie...len to chcem mať už vyriešené neznášam toto čakanie 😔 a potom len stresujem.

vandica
18. máj 2021

To akože za to že si odmietla jednu ponuku?? Mňa šlahne. A z akého okresu si?

autor
18. máj 2021

@vandica Žilina...ale to už neriešim už som sa s tým zmierila len už to chcem mať uzavreté

janickacrazy
18. máj 2021

Mala si ponuku prijať a odísť z práce po pár dňoch v skúšobnej dobe, že ti nevyhovuje. Nabudúce budeš múdrejšia. Nemáš dieťa do 6 rokov?

autor
18. máj 2021

@janickacrazy áno teraz to už viem.. Nie deti nemám

judar
18. máj 2021

@vandica to bezne vyhadzuju za odmietnutu ponuku ktora je z ich strany nasilu, dalej za dohody :D mna napr daavno vyhodili za 3 hodinou brigadu a pritom boli spojeny so zdravotnou a tam mali vsetko ...vyhodia aj za dohodu trvajucu viac ako 40 dni este ktomu aj za prekroceny zarobkovy limit, dokonca aj ked niekto im tam robi absolventsku prax nedostavi sa tam par dni aj napriek tomu ze ma papiere od lekara tak ho dne vyhodia bez vynimky

sslobodnamama777
18. máj 2021

chod do zdravotnej poistovne

bublik1
12. máj 2024

Ahojte chcela som sa opýtať prišiel mi list ze som vyradená z evidencie na úrade práce musim aj naspäť odpísať omluvny list alebo nie 🤔🙄

autor
12. máj 2024

@bublik1 ahoj vieš čo mňa keď raz vyradili tak som nič nepísala mne to vtedy tuším tak vysvetlili že najskôr ti príde oznámenie o vyradení a ak do neviem koľkých dní nepošleš vyjadrenie alebo odvolanie tak ti príde papier že ťa oficiálne vyradili

bublik1
12. máj 2024

Aha takže ked nepošlem nič tak sa ani nic nestane ?