Vyradenie z úradu práce, nová práca a odvody

16. máj 2021

Ahojte od 6.5. ma vyradili z úradu práce ževraj pre nespoluprácu teraz čakám na papier o vyradení a s ním sa mám ísť na zdravotnú poisťovňu hlásiť ako samoplatiteľ... Ale chcem sa spýtať ak si nájdem ešte tento mesiac prácu na TPP (mám v pláne nejaké pohory) bude za mňa platiť od začiatku pracovného pomeru odvody už iba zamestnávateľ? Ja nemusím už platiť nič iba si doplatim zdravotné odvody od vyradenia po začiatok pracovného pomeru?? A musím prípadnému novému zamestnávateľovi oznámiť že som samoplatiteľ alebo je to nepodstatné?? Ďakujem

lucka_ke
16. máj 2021

presne tak, doplatíš si len obdobie od vyradenia do dňa pred začatím pracovného pomeru, odo dňa PP platí už za teba zamestnávateľ, nemusíš mu nič hlásiť ohľadne samoplatenia, len v zdravotnej poisťovni si to daj do poriadku

autor
16. máj 2021

@lucka_ke ďakujem. Jasné ak ma niekam vezmú pôjdem hneď vyplatiť čo mi treba od toho vyradenia po začiatok pracovného pomeru... Neviete náhodou či sa to dá platiť priamo v pobočke zdravotnej poisťovne??

lucka_ke
16. máj 2021

to neviem, skúste zavolať či sa dá

autor
16. máj 2021

@lucka_ke to už by som si zistila to je detail...hlavné je že ak začnem pracovať nemusím si to platiť sama...ak by náhodou začal pracovný pomer skôr ako mi príde domov ten papier o vyradení a ja by som tým pádom nebola ešte nahlásena ako samoplatiteľ je potrebné sa nahlásiť dodatočne alebo už stačí iba doplatiť??

lucka_ke
16. máj 2021

treba dať prihlášku a odhlášku ako samoplatca na príslušné obdobie, dá sa to aj spätne

autor
16. máj 2021

@lucka_ke super ďakujem veľmi pekne už trochu chápem 😊 teraz si už len nájsť rýchlo prácu najlepšie do konca tohto mesiaca 🙂

elenka74
16. máj 2021

Dá sa platiť aj priamo na pobočke v pokladni, ja tak bežne vyplácam odvody synovi.

iwesska
16. máj 2021

Preco ta vyradili? Si neposlala potvrdenie o hladani prace?

autor
16. máj 2021

@elenka74 super ďakujem veľmi pekne za info 🙂