Výpoveď, výpovedná doba, ak som invalid

zdychavska
22. aug 2020

Ahojte,som na plnom invalidnom dochodku ale popri tom pracujem,zdravotny lekar mi povolil pracu ráno a poobede,od ukoncenia pn je to uz dva mesiace co pracujem ale preradili ma na pracu ktoru nezvladam a zamestnavatel nieje ochotný sa dohodnut nakolko lekar mi nedal ine obmedzenia ako pracu v noci,rozmýslam nad vypovedou,bojim sa vsak ze zamestnavatel ma predbehne a našije namna nieco a da vypoved podla paragrafu 68.odst.1 kedy nebudem mat narok na odchodné.Vsimla som si totiz ze chodia stale na linku a vyhladavaju co by mohli namna nasit...moze zamestnavatel mi nedat odchodne ked uz budem mat podpisanu vypoved ktoru dam ja a vo vypovednej lehote nieco si namna vymyslia nejake porusenie pracovnej discipliny vo firme pracujem 3 a pol roka ale ide to dolu vodou,chcela som skusit po pn ostat ale je to tazke aj zo strany ludí...intrigy a ohovarky nerobi to mojmu zdravotnemu stavu dobre.. a aj zo strany zamestnavatela korektne chovanie.Chcela by som sa este spýtat aku vypovednu dobu by mi dali po tych 3,5 roka odpracovanych a ci ju musim odrobit aj ako invalid a ci sa za pracu vo vypovednej dobe normalne odvedie mzda...dakujem

mogaa
22. aug 2020

@zdychavska výpovedná doba sú 2mesiace a ano musíš ju odrobiť aj ako invalid, teda ak nie si na PN...v opačnom prípade, teda ak nenastúpiš a odídeš bez dohody si zamestnávateľ môže nárokovať 1tvoju mzdu.....ak pracuješ počas výpovednej doby, máš samozrejme nárok na plat.....čo sa týka preradenia na inú pozíciu ak si s tým nesúhlasila mala si odísť, samozrejme bez nárou na odstupné....Pokiaľ lekár potvrdil že danú prácu môžeš vykonávať nie je to ani prekážka pre tvoj zdrvotný stav, ale dôvodom je že danú prácu robiť nechceš(nie že nemôžeš zo zdravotných dôvodov), takže môj názor je že na odstupné zo zdrv.dôvodov nemáš nárok, jedine ak zamestnávateľ rušil pozíciu a nesúhlasila si s prestupom(lebo napr.nižší plat), tak podpísať dohodu s odstupným.....

zdychavska
autor
22. aug 2020

@mogaa pozri ja pracu vykonavat chcem,som onko pacient na plnom invalidnom takze keby nechcem nemusím...na odstupne som sa nepytala,ale na odchodné na ktore mam narok po ukonceni pracovneho pomeru kedze som plny invalidny dochodca.Ide cele o to ze v praci sa ma potrebuju zbavit pretoze mi vypoved mozu dat iba s povolenim uradu prace a vsemozne mi robia na schvali len aby som dala vypoved sama...to je celé,to ze mi pracovny lekar umoznil pracovat na dve zmeny je vec jedna a vec druha je ako sa k tebe spravaju a co to sposobuje cloveku po takej chorobe...prave pisem vypoved takze som sa rozhodla odist sama,zdravie je mi prednejsie a chcem predbehnut zamestnavatela prv ako da vypoved on mne pretoze som spominala ze sa vsemozne snazi a ked bude chcet nieco si len najde...keby mi da vypoved podla paragrafu 68ods.1 co si moze vymysliet ze som nejakym sposobom porusila prac.disciplinu lebo v nasej firme je to normalne podotykam hladat na ludi spinu tak by som nedostala ani to odchodné preto som sa nakoniec rozhodla odist sama...a nenechat sa sikanovat