Výpoveď počas OČR

18. máj 2023

Prosím o radu:
Mám TPP a chcem dať výpoveď k 1.júnu.
Ale do 31.maja som na OČR - vrátane.
Mozem dat vypoved 31.maja pocas OCR (posledny den), aby sa vypovedna lehota ratala od 1.juna?
Dakujem

lilianka28
18. máj 2023

Áno

autor
18. máj 2023

@lilianka28 A prosim ta, ked je vypovedna lehota 3 mesiace... Ja si chcem cerpat este od 1.juna staru dovolenku. Toto nechapem, ze ja na tom pracovisku musim byt zamestnana este 3 mesiace? Alebo realne skoncim s financiami od nich po vycerpani starej dovolenky ?
Dajme tomu dam vypoved 1.juna. Budem mat este 40 dni dovolenky do cca polky jula. Co potom?

simca06022011
18. máj 2023

3 mesačná výpovedná lehota = 3 mesiace v praci. Žiadne po dovolenke 🙂)) jedine ze by si ukončila PP dohodou. Samozrejme n3musia ani súhlasiť s tým, ze od 1.6. Si budeš čerpať dovolenku. Čiže to si tiež musíš dohodnúť.

autor
18. máj 2023

@simca06022011 Ja som v skolstve, cize asi bude pre nich lepsie dohodou, kedze v lete tam nemam co robit a nemam tolko dovolenky, aby som si pokryla cele leto do konca augusta.

palicka
18. máj 2023

Určite. Ak si sa rozhodla odísť, skús sa náročnou porozprávať s riaditeľom. Tým, že výpoveď dávaš ty, neplatia ti odstupné, dovolenka sa ti bude krátiť, pokial skončíš napr. k 30.6. na polovicu. Môžu tá nechať ju vyčerpať, alebo ti ju preplatia.

luliu
18. máj 2023

On ti nemusí povoliť čerpať dovolenku v júni, takže v júni ťa môže nechať pracovať a od júla ti schváli dovolenku

autor
18. máj 2023

@palicka Este 1 vec: Mam narok na davku v nezamestnanosti,ked mam sice TPP 8 rokov, ale posledne 4 roky som bola na rodicovskej a bola som oficialne v robote zamestnana len od marca 2023? Dakujem . Cize odvody za mna odvadzal posledne roky stat a robim len par mesiacov.
Dakujem

lilianka28
18. máj 2023

V prvom rade pozor na dátumy a slovné spojenia.
Keďže dávaš výpoveď ty ako zamestnanec, tak výpovedná doba by mala byť v súlade s § 62 ods. 6 Zákonníka práce - dva mesiace. Pri podávaní výpovede je vhodné komunikovať so zamestnávateľom a hneď mu navrhnúť skončenie pracovného pomeru dohodou. Potom nemusí plynúť výpovedná doba.
Takže keď podaš výpoveď najneskôr 31.5., 2-mesacna výpovedná lehota začne plynúť od 1.6. Pracovný pomer sa tak potom skončí 31.7.
V rámci výpovednej doby musíš samozrejme pracovať, alebo si čerpať dovolenku. Pokiaľ si dovolenku nevyčerpas, tak ti ju zamestnávateľ musí preplatiť.

autor
18. máj 2023

@lilianka28 Prosim Ta a mam narok na davku v nezamestnanosti? Realne pracujem od marca 2023, predtym som bola na rodicovskej. Mam TPP 8 rokov.

luliu
18. máj 2023

Áno mas

autor
18. máj 2023

@luliu To sa mi bude ratat z mojej hrubej mzdy, co mam od marca 2023? Dakujem velmi pekne

palicka
18. máj 2023

V tomto si nie som istá, myslím, že je tu iste niekto, kto sa v dávkach orientuje viac.