Výpoveď - doba neurčitá

16. mar 2022

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, nakoľko sa nám zhoršili vzťahy na pracovisku, začala som si románik na pracovisku a odvtedy som pre majiteľa nepohodlná, mám nárok ak dostanem výpoveď od zamestnávateľa na odstupné a koľko trvá výpovedná doba...Som zamestnaná od r. 2018. PZ mám na neurčito, či nie sú v Covid dobe výnimky a neprepusti má zo dňa na deň.

Ďakujem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lkoll
16. mar 2022

pokiaľ ťa ta práca baví a máš zmluvu na dobu neurčitú tak by bola škoda dávať výpoveď. To ze si si začala románik nie je predsa porušenie pracovnej disciplíny.

simca06022011
16. mar 2022

Autorka napirklad tu je to vytabulkovane https://www.podnikajte.sk/pracovne-pravo-bozp/v...
inak napr. ZP §62 - vypovedna doba, §76 - odstupné... a treba brat do uvahy dovod aky uvedie, ci aj napr. upozornia nejake ti dal, bue to riesit normalnou vypovedou, kvoli "neviem comu", dohodou albeo porusenim discipliny...

@lkoll no ako kde... moze to brat ako ze si nevykonava svoju pracu ako ma, resp. ak sa tam zhorsili vztahy na pracovisku, moze sa to riesit takto. Ale to nie su take "rychle" a jednoduche zalezitosti

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
17. mar 2022

Ak dostanes ty výpoveď od zamestnavatela, tak mas nárok aj na odstupné aj výpovednú lehotu tam máš (na to je v tom clanku tabulka, zalezi od odrobenych rokov) . Samozrejme musi ist o výpoveď, nie dohodu (ale v dohode si to mozes dohodnúť, ze ok súhlasím s ukončením pp ale s dostupným atd). Pri vypovedi za porušenie pracovnej disciplíny, co teraz neriesime, je mozne aj okamzite ukoncenie pp, bez naroku na čokoľvek.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
17. mar 2022

@zoro9836 mne to netreba vysvetlovat, tu nevieme co a ako sa riesit a bude riesit, preto to treba spomenúť.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz