Výpoveď a výpovedná lehota

25. jan 2021

Ahojte.
Pracujem v automobilke 1rok a 4mesiace nejakého pol roka to bolo všetko v poriadku nadriadený boli super pomohli keď bolo treba a teraz už sú odmeraný čo si môžu nájsť hoci len maličkosť tak za to ma zhodia pred všetkými nech sa snažím akokoľvek vždy si niečo nájdu a je to hrozný psychický nátlak už to nezvládam keď tam mám ísť tak mám žalúdočnú neurózu preháňa ma skúšala som to vydržať až doteraz ale už to jednoducho nezvládam.
TPP mám od 1.9.2019 výpovednú lehotu mám v zmluve 2 mesiace naskytla sa mi lepšie platená práca na živnosť aj bližšie k miestu môjho bydliska. Do tej práce ale musím nastúpiť od 1.2.2021 ale bojím sa, že mi budú robiť v terajšom zamestnaní problémy kedže chcem ukončiť TPP formou dohody ku dňu 1.2.2021 ale strašne sa bojím im to zajtra 25.1.2021 oznámiť.
Prosím poraďte mi čo mám robiť ak s dohodou nebudú súhlasiť.
Za každú radu ďakujem.

mogaa
25. jan 2021

No ak nebudú súhlasiť, odísť môžeš napriek tomu, ale riskuješ že si podľa Zákonníka práce nechajú tvoj 1plat....

janai1
25. jan 2021

Ja som tiež toto mala v bývalej práci... Kým bolo všetko v teoretickej rovine, tak jasne ukončíme dohodou hneď a podobne... Keď som si našla novú prácu zrazu to už nešlo 🤦‍♀️
Ja som si čerpala dovolenku a odrobila asi 40 hodín keď som v druhej práci mala voľno...

autor
26. jan 2021

@janai1 našťastie to dopadlo dobre podpísal mi to hlavný vedúci šla som za ním kým tam ostatný neboli lebo inak by reagoval pri nich. Ešte 4 dni tam a mám konečne pokoj ☺️

janai1
26. jan 2021

Super, gratulujem 🤩 nech sa darí v druhej práci 💪🏽

autor
26. jan 2021

@janai1 ďakujem☺️☺️