Výpočet podpory v nezamestnanosti.

amstelko
11. dec 2021

Momentálne som na pandemickom rodičovskom. Od 1.1. sa idem evidovať na úrad práce. Od 1.1.2017 som bola na PN, bola som na rizikovom. Od júna 2017 som nastúpila na materskú. Počas rodičovskej dovolenky firma zkrachovala, bolo mi vyplatene odchodné, odstupné zo štátneho fondu. Bude mať toto odchodné, odstupné, vplyv na výpočet podpory? Ako si približne viem vyrátať podporu? Dik

loginexistuje
11. dec 2021

kedy firma skrachovala?

pandusica
11. dec 2021

odchodne asi nie? to sa vyplaca pri odchode do dochodku...

alenah31
11. dec 2021

@amstelko dolezity je datum kedy firma ukoncila svoju cinnost - teda k akemu dnu si ty tym padom ukoncila PP. Narok na podporu vznikne ak o nu poziadas do 2 rokov od ukoncenia PP. A prijem pre vypocet vym. zakladu pre davku bude tvoj prijem za posledne dva roky.....podla vsetkeho vyplatene odstupne dvoju podporu nijako zvlast neovplyvni ak ti ide o to ziskat max. podporu - to zrejme nie.

amstelko
autor
11. dec 2021

@pandusica áno aj odchodne

amstelko
autor
11. dec 2021

@alenah31 firma ukončila svoju činnosť 31.10.2019

loginexistuje
11. dec 2021

@amstelko tak ti narok na podporu nevznika bolo treba poziadat do 31.10.2021

amstelko
autor
11. dec 2021

@alenah31 je možné si nejako doplatiť tie 2 mesiace aby som mala nárok na podporu, lebo podľa toho čo píšeš, teda na podporu nárok nemam

loginexistuje
11. dec 2021

@amstelko nie to sa neda tam su limity na uplatnenie nejde o doplatenie ak by si to stihla najskor mas podporu ratanu z predpokladaneho prijmu tj sumy na zmluve a odstupne do toho vobec nevstupi

amstelko
autor
11. dec 2021

@loginexistuje teraz ma ešte napadlo, že v podstate, ja som v tej dobe bola ešte na rodičovskej až do 27.7.2020, či to tam nemôže urobiť niečo v tom, aby som nárok na tu podporu mala?

loginexistuje
11. dec 2021

@amstelko to nema na to vplyv 😔

amstelko
autor
11. dec 2021

@loginexistuje co mi teda poradíš? Pri evidencii mam na čo narok?

alenah31
11. dec 2021

@amstelko nic sa neda spatne doplatit. Ak ti bolo vyplatene odstupne este pred koncom RD tak PP zanikol nie koncom RD, ale pevnym datumom pred obdobim kedy odstupne vyplatili. Tvoj narok na davku v nezamestnanosti zanikol. Skoda - podporu by si mala urcite vyssiu ako RP, nie si jedina, ktora zabudla kuknut podmienky naroku. A teraz ked P RP skoncil budu mat mnohe oci pre plac. Nemusis sa evidovat na UP ak nedostanes podporu. Prihlas sa na ZP ako "osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov". Dieta smie do skolky len na pol dna, od statu nedostanes sice tiez nic, ale budu za teba platit ZP a hlavne - nemusis sa mesacne hlasit ako na UP. A pracu si mozes aktivne hladat aj popri tom.

loginexistuje
11. dec 2021

@amstelko to co ti pise alenka vyssie prihlasit sa do socialnej poistovne ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov a aj do zdravotnej
stat zaplati za teba odvody dieta moze do skolky len na poldenny pobyt

a potom skusit si najst pracu od statu max davky v hmotnej nudzi ale to zavisi od prijmu domacnosti ak manzel pracuje tak nebude narok na nu

lesana25
11. dec 2021

Po pandemickom ideš riešiť podporu? Aby si ho ešte celý nevracala, pokiaľ si mala na podporu nárok.

amstelko
autor
11. dec 2021

@loginexistuje ďakujem pekne

amstelko
autor
11. dec 2021

@lesana25 na úrade som sa bola evidovať ako nezamestnaná, tam mi pani povedala, že mám nárok na pandemicky

loginexistuje
11. dec 2021

ja mam normlane pocit ze na UP naschval davali zeny na PRP aby nesli ziadat o podporu a nezvysovali % nezamestnanych
nechapem preco sa vobec k tomu vyjadrovali na UP ked oni s podporou nemaju co docinenia

amstelko
autor
11. dec 2021

@loginexistuje včera som volala na úrad práce, mala tam údaje, kázala mi po 1.1.poslat žiadosť o zaradenie do evidencii, povedala, že mám poslať, prefoteny občiansky a ukončenie vzdelanie, toto som vôbec nevedela, že 2 roky od ukončenia zamestnania, viem vráť len podporu, ani ona to vôbec nespomenula, že nemám nárok a ešte sme hovorili o dátumoch

maciatkolulu
11. dec 2021

@amstelko akože ty si mala dieťa v škôlke? A potom. Prečo pandemicky? Mne rozum stojí. Roky majú ZAMESTANE matky problém so skolkou a museli si poradiť a.... Fuuu, bolo na čase, že to zrušili. Len teraz ajhla aké problémy. Len ja by som uz decká ako riaditeľ škôlky, čo ich matky poodhlasovali nebrala naspäť. Napríklad. Keď sa bojíš, tak sa bojíš a staraj sa, nečakaj od štátu.

domka222
11. dec 2021

@maciatkolulu však teraz tu toho bude zase plno. Otázky typu, na čo mám nárok po pandemickom

veronikaszabova
11. dec 2021

@maciatkolulu mna sa az rozum zastavuje🤦🤦🤦 cez rok bola na pand.RP, uz davno mohla mat robotu.

veronikaszabova
11. dec 2021

@domka222 to hej, a budu vyplakavat, ze im kvoli tomu usla podpora.

loginexistuje
11. dec 2021

@amstelko ale pani na urade podporu neriesi to budu riesit na socialnej poistovni

ty mozes byt zaevidovana na UP a nemusis nic brat (nevznikne ti narok na podporu m) len teda sa budes musiet hlasit a budu ta posielat na pohovory

amstelko
autor
11. dec 2021

@maciatkolulu nečakám od štátu, prepáč od svojich 18 rokov robím, dieťa sa mi narodilo keď som mala 42 rokov, 24 rokov som robila, bez žiadneho nároku na dávku od štátu, wauu, tak som to teraz využila a co? Druhé skáču z podpory do roboty, cicaju štát a ôk, pýtam sa na postup, a keď je to tak idem ďalej, idem do prace. Človek niečo získa, niečo stratí, keby nebola korona, tak som dávno v robote a popravde som aj rada, raz to predsa prísť muselo. Keď v škôlke potrebovali menej deti, vždy som vyhovela a dieťa bolo viac doma, keďže aj teraz od septembra stále učiteľky maroduju a vždy žiadali aby sme si nechali deti doma. Ú nás v škôlke nebol problém s umiestnením, či žena robí, či je doma, podmienka je trvalý pobyt a to sme splnili.

amstelko
autor
11. dec 2021

@veronikaszabova nikto nevyplakava, aspoň ja nie

domka222
11. dec 2021

@amstelko Ježiš, toto keď počujem, bola corona, tak som nevedela nájsť robotu. Moja mama prišla počas o prácu a do pol roka mala novú. A to má po 50tke

amstelko
autor
11. dec 2021

@domka222 ja som niekde napísala, že som nevedela nájsť robotu?

domka222
11. dec 2021

@amstelko keby nebola korona, tak som dávno v robote. Tak čo trepeš

amstelko
autor
11. dec 2021

@domka222 tvoja mama ma 50 rokov, mohla si prácu vyberať na smeny, na nočné, ja sa musím pozerať na pracovnú dobu, lebo mi nemá kto vyzdvihnúť dieťa zo škôlky alebo ho tam ráno odniesť, každá sme individuálna, ďakujem za pomoc

amstelko
autor
11. dec 2021

@domka222 nenapísala som, že som si nevedela nájsť robotu, cigán sedí doma od 15 rokov do smrti a je zo ôk, ten vám neprekáža, ja do dôchodku stihnem odrobit ešte toľko rokov, že niektorá, ktorá má 3-4 nebude mať aj polku odrobenych