Vyplatenie PN zamestnávateľom

18. nov 2023

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať dokedy má zamestnávateľ vyplácať prvých 10 dní PN.Od 2.10 som kvôli rizikovému tehotenstvu na PN , zamestnávateľ bol o tom aj upovedomený.Klasicky mi vyplácal výplatu do 16.dňa v mesiaci, no tento mesiac nič.Dostáva aj nejaké rozhodnutie zo sociálnej poisťovne, či sa mu budem musieť opäť pripomenúť? Mne už rozhodnutie prišlo Ďakujem.

nivea777
18. nov 2023

V rámci mzdy vypocita prvých 10 dní PN a pošle na účet

tradaaa
18. nov 2023

A informovala si ho, že si PN? Teraz sú tie elektronické PN ale ak to cielene nejde zamestnavateľ pozrieť, nechodia mu nejaké upozornenia veru. Ale tak v dochádzke mu musela vyskočiť tvoja neprítomnosť. Ozvi sa, niekde sa stala chyba

autor
18. nov 2023

@tradaaa bol riadne upozornený keď ma lekár vypísal na PN ešte v ten deň, taktiež to vedel už dopredu, že na PN budem musieť ísť. A keďže som bola jediný zamestnanec, pochybujem, že na mňa ,, zabudol ". Len ma zaujíma hraničný termín, kedy sa mu už mám ozvať.

tradaaa
18. nov 2023

V zmluve máš uvedený výplatný termín, to je hranica. Ale ak výplaty chodievali do 16., počkala by som v pondelok či doobeda nenabehne výplata (teda náhrada mzdy pri PN za tých prvých 10 dní) a slušne by som sa opýtala, či je všetko ok, keďže neprišli žiadne peniaze...

lienocka73
18. nov 2023

@tradaaa to isté som práve písala 🙂

autor
18. nov 2023

@tradaaa ďakujem pekne za radu🙂 Skúsim to teda v pondelok.Mne to skôr príde ako taká ,, pomsta" za tú PN, no inak sa nedalo, keďže mám vysoké riziko potratu, no to zrejme asi chlap nepochopí:(

sasesoe
18. nov 2023

Casto byva v zmluve do konca nasledujuceho mesiaca, to je tusim max podla zakona, ale opytat sa mozes i skor

autor
18. nov 2023

@sasesoe ďakujem, skúsim.

koniarova
18. nov 2023

Počkaj ešte v pondelok.

natalienka12
18. nov 2023

Musi ti prist aj mzda za 1.10. plus nemocenske za prvych 10 dni. Ak nemas v zmluve iny vyplatny termin, musis pockat do 30.11. Dovtedy tvoja mzda za oktober este nie je splatna a ci je to “pomsta” alebo nie, neries.

autor
18. nov 2023

@natalienka12 1.10 bola nedeľa a to som nerobila, takže za ten deň mi asi mzda nepríde.