Výmena UK vodičského preukazu za slovenský

12. aug 2023

Ahojte,
Moj muz “pozabudol” vymenit svoj UK vodicsky preukaz, v medzicase mu vyprsala platnost karticky (mal ju do 8/2021). Je rezident SR, uz dlho.
Musi poziadat o obnovu/vydanie slovenskeho dokladu…
Co k tomu prosim treba?
Preklad ktoreho dokumentu? Ma len Counterpart licence.
Dvla mu uz nevyda novy preukaz lebo nie je rezident.. a presli 2 roky na renewal…

Mate niekto nahodou skusenost s podobnou situaciou?

(Zabila by som ho…)

alenamihal
12. aug 2023

ak mas facebook napis/vyhladaj Adriana JG...co sa tyka tychto veci ,ona je topka na to ...

kvietok2012
12. aug 2023

Potrebuje platnú pobyt.kartu, úradne prelozeny vp a kartu vodiča.
Zahranične vp sa vymieňaju podla pobytu.

anjelicek26
12. aug 2023

Tak ale on chce vymenit uz neplatny doklad, tu bude problem...

autor
13. aug 2023

@kvietok2012 dakujem, tuto info som tiez nasla. Karta vodica bude asi Licence summary, vsak? Da sa vyziadat z DVLA aj elektronicky. Ale k tomu treba apostillu… nemas skusenost, ktory poskytovatel sluzby by to mohol vyriesit najpohodlnejsie a najrychlejsie? Kedze na elektronicky dokument apostillu notar neda… a original nemame.
Dakujem
A ano, ako pise @anjelicek26 ku vsetkemu mu expirovala v roku 2021 platnost VP (platnost jednotlivych kategorii ma do 2051)…

autor
13. aug 2023

@alenamihal dakujem. Nasla som taku pani na FB, len podla profilu mi nejak nic nenaznacuje, cim sa pani zaobera. ?

alenamihal
14. aug 2023

Adriana U1 traffic je na fcbku ,kde ludia riesia veci z uk papiere na svk...ja ked som sa stahovala z uk na svk ,tak mi velmi pomohla s papierovackami Adriana....je topka v tychto veciach...velmi vela ludom pomohla...

elam1234
20. aug 2024

Ahoj, mám rovnaký problém 🙂 viete mi niekto poradiť ako ste to riešili ? Mne končí platnosť za dva týždne :( na Slovensku som už 4 roky 🤦

kvietok2012
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. aug 2024

@elam1234 vymena platnemu preukzu by nemala byt problematicka. Moj muz mal neplatny vodicak a to vyriesil tak, ze si nechal vydat novy Uk vodicsky (ta licencia samozrejme platila, len karticka bola uz neplatna).

elam1234
21. aug 2024

Už som to dneska vyriešila 🙂

majkamm1
17. sep 2024

@elam1234 mohla by som sa ta opytat ako ste vymenili Uk vodicky za Sk? Mne konci platnost za mesiac. Som uz ale na SK . Musi nieco pisat na DVLa? Dakujem za pomoc.