Vykradli nám pivnici a bytový správca to nerieši

viki92
14. apr 2024

Dobry den.
10.3 nam vykradli pivnicu. Hned v ten den sme pisali na bytove druzstvo. Dvere do pivnice su tak poakodene ze sa nedaju zavriet. 1x odpisali ze pride ich zamocnik ale nic. 2x sa uz neunuvali ani odpisat. Uz mesiac mame otvorene dvere do pivnice a oni to vobec neriesia. Nema niekto nejaku skusenost alebo poradit co mozem robit? Dakujem

aurelia2000
14. apr 2024

Ak sú poškodené spoločné dvere do pivničných priestorov, rieši správca, prípadne zástupca vlastníkov, ak ste mu dali také právomoci. Ak sú poškodené dvere na tvojej pivnici, je to tvoja záležitosť, ak by ti aj poslali svojho zámočníka, budeš ho musieť zaplatiť, a môže to byť drahšie ako keď si nájdeš svojho. Obvykle bytové družstvo nezamestnava zamocnikov a instalaterov, objednáva živnostníkov, ale len na spoločné priestory. Takže čo máš robiť: objednať si zámočníka sama alebo opraví manžel, prípadne sused.

viki92
autor
14. apr 2024

@aurelia2000 dvere su poskodene v spolocnych priestoroch. Mali sme poskodenu aj nasu pivnicu ale to sme si uz opravili. Ale nebudem na nase naklady kupovat nove dvere do spolocnej miestnosti kde maju pivnice vsetci susedia. O to sa ma starat bytovy podnik pokial dobre viem. Len ten nas ignoruje

viki92
autor
14. apr 2024
aurelia2000
14. apr 2024

@viki92 Veď som ti písala, že spoločné dvere rieši správca alebo zástupca vlastníkov. Máte zástupcu? Čo s tým robí?

viki92
autor
14. apr 2024

@aurelia2000 nemame domovnika. Vecsinou ked sa riesia taketo dolezite veci tak to riesi moj muz. Dohoda na zatepleni bloku nam trvala dva roky. Aj oreto lebo vecsina ludi v brane su len podnajomnici a zvysok su stary ludia. Je to u nas tazke. Ale ako som pisala. Ked sa jedna o nieco dolezite tak sa do toho zqpaja moj muz. Ale teraz sme v slepej ulicke a nevieme co robit dalej

aurelia2000
14. apr 2024

@viki92 To je zle, že nemáte zástupcu. Ak to aj tak rieši tvoj muž, tak si spravte písomné hlasovanie, v ktorom ho "zvolia" za zástupcu vlastníkov aj s príslušnými právomocami a mesačnou odmenou.
Konkrétne tieto dvere by som obehla byty a vyzbierala €€ do sáčku, čo iné.

viestta
14. apr 2024

@viki92 zastupca vlastnikov ma povinnost dat vymenit dvere, uhradia sa z fondu oprav. Na to je fond oprav aby sa z neho opravoval spolocny majetok. Toto su veci, ktore nemusia byt schvalovane hlasovanim vlastnikov, tam je hodnota nad 500€ (aspon sa mi zda)

aurelia2000
14. apr 2024

@viestta Nemajú zástupcu vlastníkov.