Vykazovanie lekárskych úkonov do poisťovne

22. máj 2024

Ahojte. V appke poistovne som pozerala ukony, ake si vykazala kozna lekarka za “osetrenie” dcerky. Ma ekzem, toho casu mierny. Sestricka ju narychlo natrela troskou kremu, hlavy sa ani nedotkla, krku detto, musela som jej ja ukazat kde ma este zacervenanie. Vo vykaze vidim take ukony, ze mi to pride prehnane - osetrenie hlavy, krku, koncatin, trupu, atd dokopy za 50€. Takto je to zakazdym ked tam ideme a je jedno, ci ju natrie biodermou alebo kremom s kortikoidmi. Chcem sa opytat, ci toto je standard a mate to aj vy tak pri detoch ekzematikoch, alebo si ambulancia vykazuje viac aby dostala od poistovne viac penazi. Viem, ze to mozem reklamovat, aj ked neviem ako by som dokazovala, ze krk jej nenatreli a koncatiny nie vsetky ale iba jednu ruku. Dakujem

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chrobak7
22. máj 2024

Je to bežný jav, že si lekári vykážu viac úkonov do poisťovne, než vykonali. Poisťovne s tým nič nezmôžu, lebo nedokážu lekárovi, že toľko úkonov neurobil, pokiaľ to nie je extrém (napr., že by si vykázal, že ošetril v jeden deň 200 pacientov).

Môžeš dať podnet svojej zdravotnej poisťovni, takéto sťažnosti si evidujú a postupujú revíznym lekárom. Ak je toho viac, tak sa zvykne urobiť kontrola u daného lekára.

rozculena
22. máj 2024

jasne,že to robia,ja som bola u kožnej,ani sa na mňa nepozrela,len mi predpísala nejakú masť a vykázaných úkonov do aleluja....Reumatologička si vykazuje ošetrenie nejakým prístrojom.Ale šok som dostala,keď som našla,že jedna psychologička si na mňa vykázala 40 návštev a reálne som tam bola asi 3x.....😠

stanulienkat
22. máj 2024

@rozculena dufam, ze si to nahlasila.

autor
22. máj 2024

@rozculena aj telefonicky/mailovy kontakt si vykazuju niektori lekari, mozno sa to napocitalo

rozculena
22. máj 2024

@stanulienkat tú psychologičku áno....ale či s ňou niečo riešili.....teraz ma napadlo.že som zistila,že mám zmluvy u dvoch gynekológov,normálne som oči vyvaľovala,nechápala som,že poisťovni je to uplne jedno,oni to nevidia? U toho druhého by ma zaujímalo,kto podpísal zmluvu za mňa...v živote som ho nevidela...toto som tiež nahlásila,ale neviem,či s dotyčným niečo riešili

rozculena
22. máj 2024

tých 40 sedení u psychologičky nebol telefonický kontakt

stanulienkat
22. máj 2024

@rozculena tak je to spravne. Treba to vsetko nahlasovat. Drzi su lekari ako plostice. Keby to kazdy nahlasoval, nebol by tu taky bordel.

luccija
22. máj 2024

Áno, veľmi kvetnato to vedia rozpísat neviem čo tam majú už predvolené úkony, ale tiež niekedy nechápem.
@rozculena u psychológa musíš podpisovať po terapii papier, ale ani ma to neprekvapuje čo spravila.Ja som bola vraj nahlásená u 2 obvodných zistila to obvodná bola som vypočúvana ako vrah🙂predo mnou volala do poisťovne aj k lekárke nepríjemná situácia.mna vyšetroval urológ sono mala som cystu na obličke v správe možný karcinóm veľmi nepriemne

rozculena
22. máj 2024

@luccija u každého lekára VŽDY pospisuješ

tramtada31
22. máj 2024

Aj moja zubarka je taká s v minulosti si vykazovala návštevy, keď som tam ani nebola. Potom sa čudujeme, že zdravotne poistovne nemajú peniaze na onkologických pacientov, keď ich okrádajú lekari.

luccija
22. máj 2024

@tramtada31 a hlavne starší ľudia čo ešte nemajú mobilné appky a nevedia si skontrolovať to je bezodna diera zdravotnictvo
@rozculena veď nepíšem iné, tak ľahko by zistili či si mala terapie a podpísala sedenie