Vyhotovenie pasu do 2 dní

28. máj 2024

Ahojte, prosím vás ako rátať vyhotovenie pasu do 2 dni ? Prvý deň sa rata ten konkrétny kedy si idem o pas požiadať alebo nie ? 😃 ak pôjdem zajtra (v stredu) tak bude pas hotový v piatok? 🙏🏼

amelia89
28. máj 2024

Ano ak pojdes zajtra tak do 48 hodin bude cize bude v piatok.

ms_green
28. máj 2024

Áno bude to do piatku, ale veru nebola by som ok s tým dať 150 eur za pas. :D

potomka
28. máj 2024

Ak to to az tak moc neponahla, tak si daj aspon ten 10 dnovy, my sme ho mali hotovy na piaty den. Kazde usetrene euro je dobre 😀

anjelicek26
28. máj 2024

@ms_green ak ma zabookovanu pár tisícovu dovolenku tak je to v pomerne ze UPS bez pasu neletime nikam asi stále dobrá investícia. Muž takto pred rokom stresoval😅

vevesh
28. máj 2024

@ms_green ak napriklad na sk nezijes, cesta 2x tam a spat ta vyjde drahsie ako 48h pas alebo mesiac cakania na sk...

maranco
28. máj 2024

@vevesh ak žiješ v zahraničí o pas alebo občiansky si môžeš požiadať aj na zastupiteľskom úrade, nepotrebuješ kvôli tomu cestovať na Slovensko

vevesh
28. máj 2024

@maranco vtipalek😄😄😄neviem, ci si mal co docinenia so slovenskymi ambasadami (a pomlcim, ze k niektorym potrebujes viza, aby si sa k nim dostal) - ta vyjde drahsie a ovela dlhsie ako cesta na otocku sk a 48h pas....

amelia89
28. máj 2024

@vevesh presne tak, ja vybavujem vzdy aj detom aj sebe takto lebo chodime na otocku. A na sk ambasade by to trvalo asi tak 4 mesiace a nemam na to nervy ani čas.

matkahelka
28. máj 2024

@maranco uz si niekedy nieco na slovenskych ambasadach riesil? clovek skor dostane audienciu u papeza, ako sa na nasej ambasade dostane ku kompetentnemu a aspon trochu ochotnemu cloveku

matkahelka
28. máj 2024

pas do 2 dni znamena, ze do 48 hodin ho budes mat

vevesh
28. máj 2024

@amelia89 ako, ja ani neviem, ci poznam niekoho, kto si dal vystavit pas na ambasade- kazdy mal snahy a samozrejme, ked to akoze fest inac neslo, tak vo veeelmi vynimocnych pripadoch a aj to s cakackou 6mesiacov.
A 3 terminami. Drviva vacsina to robi na otocku.🙄🙄 to sa fakt neda porovnat s takym nemeckom, kde sa muz dostal na ambasadu takmer okamzite a pas vydali na pockanie...🤐

klip0
28. máj 2024

No len teraz majú pasy omeškanie, tak radšej by som sa pýtala

maranco
28. máj 2024

@matkahelka iba raz som riešil, pracovníčka bola ochotná, počkala ma aj keď sa jej už v piatok poobede končila pracovná doba a vydala mi náhradný doklad na vycestovanie z krajiny

matkahelka
28. máj 2024

@maranco tak bud rad, takyto pristup je velkou raritou. ja som tych skusenosti mala viac a zial, ziadna z nich pozitivna nebola.

autor
28. máj 2024

@anjelicek26 áno presne je toto naša momentálna situácia 😂 ešte bola hádka že ako že som si neskontrolovala pas a potom pozeram na mužov veď aj ty máš neplatný ! 😂😂😂🫣 hlavne že dovolenka kúpená 😎

maranco
28. máj 2024

Kvôli tomu mám nastavené v kalendári pripomienky, kedy končí aký doklad. A kalendár sa zálohuje/prenáša aj po výmene mobilu.