Vydanie cestovného pasu po svadbe

ivankahali
17. júl 2024

Ahojte, po svadbe som si menila vsetky doklady: OP, VP, CP aj doklady od auta.
Moj povodny pas bol este platny, vybavovala som ho pred rokom-plus bolo priplatene za rychle vybavenie. Predtym mi pas pri vymene nevzali, tentokrat ano. ale iba CP, nic ine. je obdobie dovoleniek, nie je sanca skorseho vybavenia. vraj ak po mesiacci nepride, mam zaziadat . Viem ze po svadbe je platny cestovny pas este tri meiace na stare meno, preco mi ho teda vzali? je cas dovoleniek, pre nas idealny last minute, koli praci. Takze obavam sa, ze mozem ist akurat tak do...🙂 chorvatska napr:D

isis234
17. júl 2024

@ivankahali v rámci EU môžeš cestovať na občiansky preukaz.

daja07
17. júl 2024

@ivankahali nechapem trosku. Ved si dopredu vedela ze sa budes vydavat, tak si si aktualne informacie mohla zistit. A teda mozes si dat spravit pas do 2 dni a mozes ist na dovolenku. Z toho co tu takmer denne citam sa zda ze tie zrychlene vybavuju prednostne a tie do 30 dni neskor

sissy27
17. júl 2024

@ivankahali to máš odkiaľ, že CP je platný ešte tri mesiace na staré meno? lebo teda zákon hovorí celkom jasne - Cestovný doklad je neplatný, ak c) obsahuje neplatné alebo nesprávne údaje alebo neoprávnene vykonané zmeny, Zmenila si priezvisko, teda pas obsahuje nesprávne / neplatné údaje... Ale teda verím, že tú informáciu máš z nejakého oficiálneho a hodnoverného zdroja, akurát ja som to nikde nenašla.
Ono v podstate mohla by si naňho vycestovať, pretože sa tam neuvádza, že si sa vydala a zmenila priezvisko, ani ho neporovnávajú s druhým dokladom...
Každopádne v rámci EU môžeš v pohode cestovať na občiansky a teda snáď si sa nevydávala zo dňa na deň, takže s touto situáciou si mohla rátať a zmenu priezviska a dokladov riešiť napr. v novembri, keď tak veľmi si chcela využiť LM do Turecka, Egyptu či Tunisu...