Vybavovanie rodného listu

denka232
18. feb 2014

Ahojte chcem sa popytat ze ci rodny list si musim ist vybavovat sama alebo uz s nemocnice vsetko zariadia a ja alebo priatel si ho vyzdvihneme

maribell
18. feb 2014

@denka232 to vybavi nemocnica 🙂 ty uz len pojdes pre neho ..aspon pred rokom a pol to tak bolo 🙂

neri111
18. feb 2014

@denka232 ked sa dietatko narodi porodnica urobi hlasenie o narodeni a odosle to na matriku. Ked pojdes z porodnice mozes ist rovno na matriku v mieste narodenia dietata a rodny list ti na pockanie vydaju. Moze ist aj priatel sam.

luba28
18. feb 2014

@denka232 tvoj priatel musi ist na matriku s potvrdenim z porodnice,ktory ti da pani,ktora zapisuje novorodencov,u nas tak,...

kazunomiya
18. feb 2014

Do nemocnice chodia z matriky spisovat deti a preto treba mat pri sebe kopiu sobasneho listu alebo potvrdenie o otcovstve, podla toho co sa ta tyka (asi to potvrdenie o otcovstve - to si vybavte dopredu, ak sa medzitym neplanujete zosobasit), priatel by mal potom ist na matriku prislusnu k porodnici vyzdvihnut, ak to bude dobre fungovat ako ma, tak to tam uz budu mat pripravene podla udajov ktore im das v porodnici.

denka232
autor
19. feb 2014

dakujem vam moc pekne lebo som vobec netusila ako to chodi kedze som prvorodicka