Vybavovanie invalidného dôchodku

katkka08
1. okt 2020

Prosím vás mal niekto skúsenosti z vybavovania ID.Ja som podala žiadosť ,pani zo sociálnej poisťovne my volala ,aby som tam prišla zajtra,ale preriekla sa ,že posudzovať má budú, až na budúci týždeň bez mojej prítomnosti, je to bežné čí sa mám niečoho obávať. Ďakujem za každú odpoveď .

jk71
1. okt 2020

keďže je corona, zdravotný stav sa posudzuje na každej pobočke v neprítomnosti, len si prídete podpísať žiadosť o dôchodok.

roberta000
1. okt 2020

Ako pise @jk71 teraz posudzuju vsetkych v nepritomnosti.

nika82
1. okt 2020

kazde sa neposudzuje bez pritomnosti ziadatela to je blud, ale po novom ta mozu prehodnotit aj bez teba

noami12
1. okt 2020

@katkka08 ja som akurát bola tiež si pre tlačivo a hovorila mi ze teraz to posudzujú bez prítomnosti, nakoľko je korona tak iba z lekárskych správ.

roberta000
1. okt 2020

@nika82 aky blud? Odkedy je korona posudzuju bez pritomnosti, keby korona nebola, tak su na komisii pritomni aj ziadatelia o ID

nika82
1. okt 2020

@roberta000 keby korona nebola tiez niektore osoby posudzuju bez pritomnosti uz mozu je nato zakon

roberta000
1. okt 2020

@nika82 u nas len vo vaznych zdravotnych stavoch posudzuju v nepritomnosti ( kym nebola korona), kazdopadne teraz je kazdy posudzovany v nepritomnosti

negymama
1. okt 2020

blizky pribuzny bol nedavno posudzovany na ID, komisiou v jeho nepritomnosti, ID mu priznali.

katkka08
autor
6. nov 2020

@negymama neviete my povedať, ako dlho čakal na rozhodnutie posudku po posudzovaní bez prítomnosti

negymama
6. nov 2020

@katkka08 v decembri minuleho roka si podal ziadost, v januari este doplnal nejake potvrdenia a papiere, v aprili mal komisiu v nepritomnosti a v juni mal priznane ID a prva platba dosla 12 . jula.

negymama
6. nov 2020

@katkka08 cca do 2 mesiacov od komisie je priznany alebo zamietnuty dochodok

katkka08
autor
6. nov 2020

@negymama vďaka