Vybavovanie elektronickej komunikácie so štátom

meluela
4. feb 2016

Mam na mysli novy preukaz s cipom, dotali ste citacku alebo kupovali?, aktivovanie vsetkych tych roznych softverov a certifikatov, obdrzanie pinov a hesiel, aktivacia zaruceneho elektronickeho podpisu a aj realne uspesne vybavenie nejakej agendy s tymto vybavenim?

Oplati sa to, alebo radsej vybavit veci klasicky osobne nech pri tej elektronickej komunikacii rovno neporodim?

dakujem za skusenosti 😉

lyzzy
4. feb 2016

Ja mám všetko....ale ešte som nič nevybavovala.....To aktivovanie čipu a kódy zaberu na polícii tak 15 min

loginexistuje
4. feb 2016

@meluela ano da sa to.

Vybavila som si novu eID kartu /obciansky/ ked sme menili trvaly pobyt citacku mas zadarmo, poziadas aj o ZEP ten plati 10 rokov je zadarmo stiahnes si eID klienta a DSigner z slovensko.sk
Prihlasis sa do schranky a poziadas o jej aktivaciu tu urobia do jedneho max. dvoch dni.

Je to asi len zvyk .. samozrejme nie je to uplne odladene najdu sa chyby ale da sa to.

meluela
autor
4. feb 2016

dakujem 🙂
@loginexistuje a ten zaruceny podpis sa tiez vybavuje na policii/dokladove oddelenie alebo treba behat este niekam inam?
@lyzzy

lyzzy
4. feb 2016

@meluela.... My sme.všetko vybavili na polícii

meluela
autor
4. feb 2016

@lyzzy super 🙂

loginexistuje
4. feb 2016

nie ten sa riesi sucasne s vydanim eID karty .. mali by ti ho hned ponuknut ... ak nie treba sa ozvat hned pri podavani ziadosti ze ho chces
pripadne sa da dodatocne ...

treba si pripravit tri cisla, dve sest miestne BOK a ZEP PIN a jedno osemmiestne ZEP PUK.
Najcastejsie budes pouzivat BOK.

lyzzy
4. feb 2016

@meluela... Utukas sa jak debko ale je to OK....

lyzzy
4. feb 2016

@loginexistuje... Počuj....a ked chcem niečo vybaviť tak nutne potrebujem scaner doma že?

meluela
autor
4. feb 2016

@loginexistuje v tom tvojom popise to znie vcelku znesitelne, ked som to zacala dnes googlovat tak z oficialnych statnych materialov som mala riadny gulas ze som si fakt nebola ista co bude vacsie utrpenie ci behat po uradoch alebo vybavovat toto 😉

loginexistuje
4. feb 2016

@lyzzy nie preco.... prilohu predsa mozes prilozit v roznych formatoch cize odfotit do mobilu stiahnu do pc a prilozit k podaniu.

pri jednotlivych sluzbach ktore su elektronicky poskytovane by si mala mat uvedene aj to ake su k nemu odporucane a nepovinne prilohy.

lyzzy
4. feb 2016

@loginexistuje... To fakt?... Lebo akurát budúci týždeň idem vybavovať rodicak tak.či ho mám vyhrabat a zapojiť.....a ty si to tak už robila?

loginexistuje
4. feb 2016

Tu je zopar ukazok ... prvy je z priloh k podaniu na UPSVAR ... tieto sluzby su dostupne z lokatora sluzieb na slovensko.sk

tie dalsie su z www.dcom.sk kde su ponukane elektronicke sluzby pre zapojene obce na SK. cca 1500 obci zatial

loginexistuje
4. feb 2016

pardon tie dalsie dve ti toho nepovedia tak este raz z toho dcom.sk

Podanie Ziadost o urcenie, zmenu alebo zrusenie orientacneho alebo supisneho cisla

loginexistuje
4. feb 2016

@lyzzy menila som sposob vyplaty pridavkov na deti resp. cislo uctu cez elektronicku sluzbu.

lyzzy
4. feb 2016

@loginexistuje... OK....z.tých príloh sa vysomarim ale som rada že nemusím zapájať scanner.....Ja dostanem budúci týždeň papier na materskú a nechce sa mi ísť do sociálnej.... A potom po pôrode všetky tie veci.....takže to cvaknem mobilom a hotovo.😀

lyzzy
4. feb 2016

@loginexistuje.... Ak by som dačo nevedela môžem ti napísať?:-/

meluela
autor
4. feb 2016

@lyzzy a so soc. poist sa da tiez takto komunikovat? som myslela ze len doklady, podnikatelske veci a upsvar

lyzzy
4. feb 2016

@meluela... Neviem,dúfam
@loginexistuje... Aj sociálna tam je?

loginexistuje
5. feb 2016

@lyzzy
jasne napiste ano je tam aj socialna poistovna