Vybavenie sociálky na Slovensku, nie v Írsku

klarita123
15. mar 2013

Dobry den je tu niekto kto vybavoval socialku na Slovensku a nie v Irsku??????ak ano ...ake dokumenty ste potrebovali na vybavenie ???

liz_lemon
15. mar 2013

@klarita123 prosim ta, co je to vybavit socialku? nediv sa, ze ti nikto neodpisal, ked nenapises, co chces vlastne vybavit
chces si vybavit rodicovsky prispevok, alebo materske, alebo prispevok pri narodeni+priplatok, alebo co vlastne?

aliza
15. mar 2013

@klarita123 a zijes kde, na SK ci v Irsku?

klarita123
autor
15. mar 2013

@aliza momentalne v Irsku ale koncom aprila sa chystame na Slovensko.. Jobseeker's Allowance nestihne moj manzel vybavit tu v Irsku ...Ci moze poziadat na Slovensku?Dakujem Aliza🙂

aliza
15. mar 2013

@klarita123 a ides na Sk natrvalo? ak ano, tak zrejme budes mat narok na rodicovsky a prispevok pri narodeni. Ale ak sa po porode planujes vratit do Irska, tak rodicovsky budes musiet zrusit. Problem bude aj s poistkou, treba pre sk poistovnu doklad, ze mas v Irsku zdravotne poistenie zrusene.

klarita123
autor
15. mar 2013

@aliza Ano uz ideme nastalo...len teraz 19aprila idem na irsku matersku poberat ju budem 6mes ...ize nerusim pracovnu zmluvu ...az ked sa mi skonci materska tak podavam o P45....

aliza
15. mar 2013

@klarita123 matersku mozes poberat z irska a ked ti skonci, mala by si mat narok na rodicovsky. takisto prispevok pri narodeni...len tam bude problem s dokazovanim, ze nic podobne nedostanes z Irska. neviem, ako u vas v Irsku, u nas je Sure start maternity grant a na SK pytaju doklad, ze ho mamicka v UK nedostala. Lebo ked uz budes na SK, tak bude dost obtiazne obvolavat irske urady a ziadat od nich potvrdenia. Ale to by ti najlepsie poradila nejaka mamicka priamo z Irska.

aliza
15. mar 2013

@klarita123 a Jobseeker's mozte ziadat a poberat iba ked ste v Irsku, ci co si sa pytala?

sisus123
20. mar 2013

@klarita123
Ahoj...Ja to vybavujem len z HR...Musis mat zaplatenu socialnu poistovnu 270 dni pred porodom...,potrebuju potvrdenie od gynekologa ze si tehotna...niekde to ziadaju potvrdit aj apostilou...A ked sa dieta narodi potrebujes jeho rodny list okamzite poslat na SVK...Mne matersku schvalili a to HR ani nie je v EU...

klarita123
autor
23. mar 2013

@aliza ahoj chcela by som sa len informovat ........marodujem do 30aprila a 1maja chcela by som isla na irsku matersku.......keby som dala vypoved v robote ku 1maju mam narok na irsku matersku????

kijakija
15. dec 2021

Je tu niekto kto prišiel z Írska a komu sa nepodarilo vybaviť sociálku na Slovensku ??? Ako potom pokračovať ..ďakujem za odpovede