Vybavenie prvého občianskeho preukazu pre 15 ročného počas korony

1. mar 2021

ahojte už niekoľko dní sa snažím dovolať u nás na ORPZ a nič, ani na nete som nič nevygooglila čo sa týka OP pre 15rocnych počas korony, ani na stránke minv nič nie je, je tam písané len o dokladoch ktoré už su vydané, že platia ešte 4 mesiace po skončení pandémie, neviete teda ci sa vzťahuje nejaký odklad, ako ste to riešili? ďakujem

ibrunova
1. mar 2021

Doklady fungujú normálne- zatiaľ. Môžte ísť OP vybaviť.

lenka7477
1. mar 2021

Normálne vybavíš

autor
1. mar 2021

@ibrunova
@lenka7477
a neviete do koľkých dní, týždňov sa to musí ak už mala 15 rokov par dni dozadu, len sme v karantene, teda čakáme kým bude 8 deň aby sme šli na pcr a potom keď tak by sa nám to natiahlo o ďalšie 2 týždne... ci tam musíme potom hneď utekať ci mame čas? sa mi zdá, že za mojich čias 25 rokov 😂 dozadu to bolo tak, že do pol roka ho stačilo vybaviť ako mal človek 15... ale nikde sa k tomu neviem dopátrať ako je to teraz 🤷‍♀️😳

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
1. mar 2021

Tak určite tam nepôjdeš, ak si v karanténe.. Skončí karanténa a potom vybavíš, neboj. A je možné, že keď sprísnia opatrenia, nebudú ich vôbec robiť. Skrátka nestresuj, nedostanete žiadnu pokutu alebo také niečo.

autor
1. mar 2021

@ibrunova tak to mi je jasne, ze cez karanténu nie 😀, ale o toto mi šlo ci nejaká pokuta alebo nie, ja som si na to spomenula, že aha treba OP až na jej narodky a už sme boli v karanténe čiže skôr sme to vôbec neriešili 😀 ani nás to len netuklo s mužom predtým 🤷‍♀️

ibrunova
1. mar 2021

Nie, žiadna pokuta, veď to vieš vysvetliť, neboj.

autor
1. mar 2021

@ibrunova ďakujem 😊

zuzap33
1. mar 2021

Normalne chodte, moj muz bol minuly tyzden so synom a akurat dnes kurier mu priniesol jeho prvy OP. Nezabudnite rodny list

zuzap33
1. mar 2021

Normalne chodte, moj muz bol minuly tyzden so synom a akurat dnes kurier mu priniesol jeho prvy OP. Nezabudnite rodny list

ibrunova
1. mar 2021

@zuzap33 sú v karanténe.