Vybavenie DSS pre rodiča

soulmaya
3. júl 2024

Ahojte.
Uz to ma niekto za sebou? Mna to caka buduci tyzden. Potrebne dokumenty uz by som mala mat vsetky. Pojdem na ten urad a podam to? Trva to tam dlho?
Este mi chyba potvrdenie, ze pobera dochodok. Aj to tam treba? Musim zavolat do jeho poistovne?
Dakujem vopred za kazdu radu a pomoc.
S pozdravom
Majka

zuzap33
3. júl 2024

@soulmaya vybavujes DSS alebo opatrovatelku? Dost zmateny prispevok.

soulmaya
autor
3. júl 2024

@zuzap33 aha prepac. DSS vybavujem, ako pisem

prasiatko30
3. júl 2024

Najprv ti musia posudit stupen odkazania, to tak do mesiaca a potom sa zapisat do poradovnikov, najlepsie vo viacerych dss a cakat kym ti zavolaju, ze sa uvolnilo miesto

liligreg
3. júl 2024

Približne dva – tri mesiace trvalo, kým dostala babka miesto. Mali sme podané v dvoch, stupeň odkazanosti bol 5….

ibrunova
3. júl 2024

Kolegyňa teraz riešila, do týždňa všetko vybavila, aj miesto sa hneď našlo, ani nedúfali, ale podarilo sa.

zuzap33
3. júl 2024

@soulmaya odkazanost 5. Ja som vybavovala bezdetnej tete, vdove. Zavisi aj aky ma vysoky dochodok, cim vyssi, tym si viac mozes vyberat zariadenie. Vybavila som vsetko za 2 tyzdne

alickapusinka
4. júl 2024

áno musíš mať doklad zo SP koľko poberá starobný dôchodok. Potom musíš mať aký stupeň odkázanosti má tiež papier tam sa čaká 30 dni.

alickapusinka
4. júl 2024

aj ak si podáš ak nemajú voľne miesto hned ho nevezmu.

katkaseiner
5. júl 2024

no my sme cakali asi pol roka lebo nam slubovali ze sa do jednejo zariadenia uvolni miesto...po polroku som volala do kazdeho zariadenia v okoli az som nasla a do 2 tyzdnov sa babka stahovala. Z toho zariadenia sa nam teraz pred asi mesiacom ozvali ze sa im uvolnilo !!!!! Po 2 rokoch ,!!!!!!
Podotykam ze babka bola najvyssi stupen odkazanosti (tusim je to 6ka) s demenciou, alzheimerom a parkinsonom