VŠZP - príspevok na zuby

lydia2211
22. nov 2021

Ahojte, poprosím o radu. Chcela by som si dat preplatiť úkon od zubára. Čítala som v podmienkach preplatenia, že je potrebné mať urobene preventívne prehliadky. Je to myslene že všetky??? ( všeobecný lekár, zuby, gynda...) ci keď žiadam o preplatenie zubov, budú brať do uvahy len zubnú preventívnu prehliadku? Ďakujem 🙏🙏🙏

lucik90
22. nov 2021

@lydia2211 iba zubnú preventívku 🙂

kikus7
22. nov 2021

@lydia2211 Len všeobecný a gyndasa ráta. Zubár sa neráta, hoci ho mám každý rok hneď na začiatku roka. Aspoň pred pár mesiacmi mi to povedali v poisťovni. Vravela som, ze je nelogické, keď na preplatenie benefitu musím mať obvoďáka a gynekológa. Na preventívku u všeobecného chodím v práci, no to vsak ako obvoďaká neuznávajú, tak som šla v jednom roku na dve prehliadky k všeobecnému.

kikus7
22. nov 2021

@lucik90 Musí mať obvodného a gyndu. Pýtala som sa v poisťovni a čudovala som sa, že aká logika.
@lydia2211 Zavolajte na infolinku, tam Vás budú informovať. Čudovala som sa, že zubára nie, aspoň tak vraveli pred pár mesiacmi. Hoci k zubárovi chodím pravidelne.

lucik90
22. nov 2021

@kikus7 v ktorej poisťovni? Tak to ma prekvapilo 😯

lydia2211
autor
22. nov 2021

@kikus7 tak to je naozaj úplne nelogické :(

kikus7
22. nov 2021

@lucik90 Všeobecná

lucik90
22. nov 2021

Ja chodím pravidelne na všetky preventívky. Od 15. októbra tohto roku mám nárok na preventívku u obvodného, ale tento rok sa tam nedostanem, lebo majú zaplnené všetky termíny... Ale vrátili mi tento mesiac 27 eur za zuby...

kikus7
22. nov 2021

@lydia2211 Pokojne tam zajtra brnknite. Za to nič nedáte, keď si to overíte. Či sa niečo nezmenilo, ale nemyslím si. Myslím, že tú podmienku zubára zrušili kvôli korone, keď sa o tom minulý rok diskutovalo v politike, ale nie som si istá. Lebo k zubárovi chodím pravidelne, tak som sa hlavne dotazovala na tých ďalších.

kikus7
22. nov 2021

@lucik90 Mne to tak pani v poisťovni povedala. Inak by som nešla k obvoďákovi. Bo v práci mi robí lekár ešte viac vyšetrení než u obvoďáka. Ale nech si to pani overí teda.

lucik90
22. nov 2021

@kikus7 je možné, že som bola u zubárky pár dní pred termínom preventívky u obvodnej a preto mi to prešlo... Mám tam však už novú žiadosť o vrátenie ďalších 27 eur, tak som zvedavá, či to prejde... Vôbec by mi nenapadlo, že vyžadujú všetky preventívky... Aspoň som o niečo múdrejšia 🙂 ďakujem za info

kikus7
22. nov 2021

@lucik90 No moment, vrátili Vám to, lebo obvodný je nárok zo zákona každé dva roky. Čiže ste boli v roku 2020 u obvoďáka a teraz nemusíte.
@lydia2211 Ak ste minulý rok boli u obvoďáka, teraz sa Vám to ráta, že je to v poriadku.

lucik90
22. nov 2021

@kikus7 nie, v roku 2019 a nedávno mi prišlo upozornenie z appky VšZP, že mám nárok na preventívku

kikus7
22. nov 2021

@lucik90 Neuvedomila som si to hneď, že zo zákona má dospelý človek nárok na prevetívku u obvoďáka každé dva roky a u gynekológa i u zubára každý rok. Deti majú nárok na preventívku u zubára 2x v roku.

lydia2211
autor
22. nov 2021

@kikus7 práveže u obvodného nemám prehliadku :( ostatné mám...ach jaj :(

natalia238
24. nov 2021

Mne nepreplatili benefit, pretože som nemala preventívnu prehliadku u všeobecného lekára. Dokonca Vám nepreplatia benefit, ani ked nechodíte k štátnemu zubárovi,aj ked ,,nestatny,, vystaví faktúru alebo blok k preplateniu... Majú to úplne zle nastavené, pretože vždy v danom pol roku Vám bude chýbať nejaká prehliadka a keďže je korona (aspoň u nás je problém s termínmi u lekárov).

derdia
24. nov 2021

@lydia2211 nie nemusis mat nic, odfotis blok a posles. Dcere preplatili strojcek dali nam az 250 eur nan.

lucik90
7. dec 2021

@kikus7 schválili mi to, teraz mi prišlo upozornenie 🙂

ibrunova
7. dec 2021

@lydia2211 každopádne si požiadaj a uvidíš.