Vstup do čierneho okresu

4. nov 2021

Ahojte, vedeli by ste mi prosím poradiť. Zajtra mám ísť k lekárovi ktorý je v čiernom okrese (cestou k nemu prejdem ešte 2 bordové okresy). Ja bývam v bordovom. OTP niesom. Potrebujem na návštevu lekára a vstup do čierneho okresu test? Ak áno stačí AG? Ďakujem

patka06
4. nov 2021

Vstup do okresu sa nekontroluje
či potrebuješ k lekárovi, to sa musíš spýtať jeho, pretože je na ňom v akom režime funguje

tina4931
4. nov 2021

Ľudia,kedy sa už prestanete báť? Ja som išla všade bez otázok.

elizabet173
4. nov 2021

@tina4931 prečo by sme sa mali báť? Iba si si asi nevšimla, že napr. lekár nie je povinný ošetriť každého.

tina4931
4. nov 2021

@elizabet173 Nie je? A na čo prisahal? Ty si total mimo. Ak sa boja chorých,prosím.....má na výber z iných povolaní.,kde nepríde do kontaktu s ľuďmi. Každý má možnosť voľby. Ak je taká demokracia podľa teba

rachel36a
4. nov 2021

@tina4931 zial je to tak...mna so synom odmietla vyšetriť neuro lebo nie som ja ako matka OTP...pediater tiez bere len ocko a test..a kopu dalsich...bohuzial stat im dal tu moznost vyberat si pacientov

danulicek
4. nov 2021

my sme zatiaľ bordový okres, ale už dlhšie viacerí lekári pýtajú buď potvrdenie alebo test. nezávisí to nutne od farby okresu, ale od samotného lekára. najlepšie by bolo cinknúť tam a opýtať sa. ja mám skúsenosť takú, že už pýtajú aj obvodní lekári, u mňa pýtali na pľúcnom aj na gastre pýtajú. ale to v našom meste, inde to môže byť inak.

tina4931
4. nov 2021

@rachel36a ja viem,je to ťažké. My sme zmenili lekárov pre dieťa aj za cenu dochádzania. Ale nám to za to stojí. Zubár,ktorý ho zoberie bez podmienok aj cez víkend a detská lekárka bez akýchkoľvek podmienok. Viac ma to stojí,cesta,čas ale ľudskosť a ochota je pre mňa na prvom mieste. Ak keby som sama nemala čo jesť. Bohužiaľ,taká doba prišla

elizabet173
4. nov 2021

@tina4931 mimo si jedine tak ty. Lekár je tiež človek, možno so zdravotnými problémami, možno sám onkopacient, s rodinou, možno so starými rodičmi, novorodencom, taktiež jeho sestra a má právo pracovať v režime OTP. Čo tu splietaš o prísahe, veď ak nie si zaočkovaná, neprekonala si covid, tak šup na test a je to bez problémov. Alebo choď k lekárovi, ktorý berie každého pacienta a nič od neho nepožaduje.

siska53
4. nov 2021

Otazka na lekara..

tina4931
4. nov 2021

@elizabet173 na teba už nereagujem,lebo ta pohltila propaganda a strach doby. V podstate mi je ta ľúto,lebo si jedna z mnohých obetí.

elizabet173
4. nov 2021

@tina4931 ja a strach? Ja sa už nemám čoho báť, v mojom veku už ani náhodou. Ale fajn sa na tebe bavím.

desore
4. nov 2021

@tina4931 Pochop, ze ty potrebujes lekara, nie on teba. Lekar ta moze odmietnut osetrit, pokial si problemovy pacient.
Ak si myslis, ze to nie je pravda, skontaktuj si nadriadenych, ktori ti to potvrdia.

kikus7
7. nov 2021

@elizabet173 Záleží od toho, ako sa zdravotnícke zariadenie, v ktorom ordinuje lekár, resp. ako sa zriaďovateľ rozhodol, či bude vyžadovať testy alebo nie. Všetci to nevyžadujú, ani sa nepýtajú.. Ide o to, že "môžu", ale nie že musia. Takto to bolo v zákone, ktorý som čítala..