Večerné cestovanie vlakom a zákaz vychádzania

bubladlo
26. apr 2021

Dobry den, vedel by mi niekto pomoct
Mam test o pozitivite z 27.2 ak spravne ratam neni starši ako 180 dni.......

Chcel by som ist do okresu, BB a vecer by som isiel na vlak domov, ale neviem ci ked idem vlakom a vlak cca o 21 50.....ci riskujem pokutu alebo porusenie.....ked idem domov.....

Dakujem za odpoved

e1i
26. apr 2021

@bubladlo ak pojdes vlakom tak potrebujes antigenovy test nie starsi ako 7 dni. Pri verejnej doprave to neplati to potvrdenie

Okrem toho treba byt doma do 20.inak riskujes pokutu

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
unicornlady
26. apr 2021

ale do vlaku, mhd... je to len odporúčané, 7 dňový test, do vyhlášky to potom nedávali, lebo že nemôžu obmedziť ľudí tým, ak by napr. potrebovali k dr. atd..

nina255
26. apr 2021

@bubladlo po 20.00 pokial viem nemas co robit vonku ked je zakaz vychadzania skor by som sa bala toho ked natrafis na policajtov, vynimku mas len ked ides z/do prace ,opravte ma niekto ak sa mylim

e1i
26. apr 2021

@unicornlady je to dane. k dr nepotrebujes test. ale aj ak cestujes MHD do roboty tak musis mat 7 dnovy

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ljzozv
26. apr 2021

Čiže do roboty mi platí výnimka, ale aby som sa do roboty dostala nejakou dopravou, mám mať test? Ľudia , kde toto vy čítate? 🤦‍♀️

lienocka2808
26. apr 2021

@e1i nemas pravdu, platia vynimky z testovania, a jednou z nich je pozitivny test na covid nie starsi ako 180 dni. ak niekto prekonal covid, pred menej ako 180 dnami ma vynimku z testovania. tato vynimka plati vsade, pri vstupe do budov, v MHD.

lienocka2808
26. apr 2021

@viestta ale aj do prace potrebujes predsa test, nemylim sa?

unicornlady
27. apr 2021

Veď sa to vtedy krajčího pýtali, keď spomínal, že do vlaku, mhd... najprv kázali 7 dňový test, ale že to nie je vo výhlaške. TAk povedal, že nie, nie je to vo vyhláške (t. j. nie je povinné mať test do vlaku, mhd....), takže tu neplašte zbytočne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
unicornlady
27. apr 2021

@viestta ja si myslím, že to len vzniklo nedorozumenie, lebo jedna vec sa vyhlasuje v správach, ale vo vyhláške je to vlastne inak. A ľudia sú potom z toho pomýlení.

To ako ľudia na prázdnej ulici v rúšku, asi si tiež neuvedomili, že už nastali zmeny.