Vdovský dôchodok

katula2
2. nov 2015

Dobrý deň mamičky možno ste sa s tým stretli v rodinne preto sem dávam diskusiu,lebo už si nevieme rady...
Môj otecko zomrel 6.8 tento rok bol čech...A aby mamička mohla braŤ vdovský dôchodok po ňom musí mať jeho vojenskú knižku alebo dochádzku a výučný list z čiech...Kedže on to doma na Slovensku nemal ako sa zobrali tak to nemožeme zohnať a nevieme teraz čo urobiť...Už som písala všade možte na ministerstvá do čiech či skoly alebo vojny...Viete mi nejako poradit či ste sa s tým stretli...Dakujem

marcelatje
2. nov 2015

Je to dosť na hlavu ale fakt to potrebujú, moja mama nakoniec vojenskú knižku našla tak sa to vyriešilo. Poradiť neviem ale držím palce. V takomto ťažkom období aby človek ešte sprostosti riešil 😠

katula2
autor
2. nov 2015

@marcelatje no len horšie je to,že otec sa oženil na Slovensko a vojnu a strednú školu mal v Čechách kde mal trvalý pobyt...A jeho nevlastná mama tá mi tvrdí ,že to určite nemá u nich...Na Slovensku to nemá sme prehledali všetko možné...Ona je taká neochotná až to bolí...Aj,ke-=d sme jej oznámili,že zomrel tak bola flegmatická...Škoda slov...Tak som písala do Brna kde je vojenské krajské raditelstvo ohladom vojny tak uvidím čo mi odpíšu...Aj to som sa musela poradit s ministerstvom obrany v čechách kde to mám hladat a ešte nejako tú školu...