Určenie otcovstva pred narodením

lusinda13
3. feb 2017

Chcela by som sa vas spytat kto sa do toho trosku viac vyzna.dnes sme s priatelom boli boli vybavovat urcenie otcovstva pred narodenim a chceli od nas ako sa dieta bude bude volat priezviskom.dala som moje ale nie som uz teraz s tym stotoznena a chcela by som to zmenit...je to mozne ? Mate nejake skusenosti?

sense
3. feb 2017

@lusinda13 je to mozne chodte obaja spolu a zmente ale musite byt obaja...

sissy27
3. feb 2017

@lusinda13 len nechaj svoje...až sa raz vezmete tak v pohode zmeníte priezvisko tebe aj drobcovi...opačne už to také ľahké nie je, je to takmer nemožné.
Ale ak silou mocou chceš, tak zavolaj v pondelok ráno na matriku, nemal by to byť problém. Hlavne nech je to tvoje úprimné rozhodnutie a nie len vyhovenie chlapovi "lebo ho ľúbim"...

alicka850
3. feb 2017

Ja nechapem to dupanie si nohou, ze kym si ma nevezmes, nebude sa male volat po tebe. Pokial sa riadne stara finacne aj osobne, pride mi to ako vydieranie chlapa, aby si zenu zobral. A argument, ze nechcem, aby sa volalo inak ako ja- kolko zien je druhykrat vydatych a ich deti sa volaju inak a ziju. Ja osobne som s tym nikdy nemala problem, ze moje dieta sa vola inak ako ja.
Ak si rozhodnuta, chodte na matriku znova a spiste nove uznanie otcovstva.

janinah
3. feb 2017

@alicka850 ja zas nechápem,že si niekto vyrobí dieťa najprv a potom automaticky čaká požiadanie o ruku...ak sa chcem vydať ,tak najprv svadba a potom dieťa..osobne by som neotehotnela bez svadby a ak by sa pritrafilo a chlap by sa nemal k činu,tak jeho priezvisko by nemalo ani náhodou....kto sa ako zariadi,tak má,ale lepší postup ako ten "starodávny"/svadba,dieťa/nepoznám

lusinda13
autor
3. feb 2017

Dakujem pekne za vase rady ;) sense a sissy .a a tiez za trosku nevhodne nazory od ostatnych kedze nikto nevie preco tuto sitiaciu vlastne riesim :/

lusinda13
autor
3. feb 2017

A ak by som to nahodou nestihla zmenit pred porodom myslite ze je mozne ze v porodnici neodovzdam to urcenie otcovstva a vybavit rodny list pojdeme obaja spolu a riesit sa to bude az potom akoby sme nikdy to urcenie otcovstva pred porodom ani nepodpisali. .hm?🙂

sissy27
3. feb 2017

@lusinda13 drobcovi môžete zmeniť priezvisko aj po narodení, pokiaľ s tým budete súhlasiť obaja. Ale neviem, či je reálne "zatajiť" ten papier, či nezapíšu už dohodnuté priezvisko ako rodné. Aspoň si to telefonicky over na matrike. Ale ak ti na tom naozaj záleží, tak to nenechávaj na poslednú chvíľu, nech máš istotu.

janinah
3. feb 2017

@lusinda13 vieš ty vôbec čo chceš?....lebo nejako príliš kombinuješ,tak aby si neprekombinovala....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jeennyv
3. feb 2017

Nic v zlom, ale ak nie som vydata pre mna je to na hlavu, ze dieta ma ine priezvisko, ale hold nova moda.. ale ked bude pruser potom bude vyplakavat, ze dieta ma priezvisko po otcovi a co teraz..partner je vzdy iba partner...

janka54321
3. feb 2017

Chodte este raz na matriku a poziadajte o opravu...isto nezatajuj papier a otcovstve v porodnici...dieta potom v kolonke otec nebude mat nic uvedene

janka54321
3. feb 2017

* v kolonke na rodnom liste

alicka850
4. feb 2017

@janinah ani ja to nechapem. Preto mam taketo veci so svojim priatelom vyjasnene pred tym, ako sme sa rozhodli mat dieta ☺