Úraz v škôlke, vrátenie školného a vybavenie poistky

samika
19. apr 2011

Ahojte maminy,
viete mi prosím niektorá poradiť ako postupovať keď sa stane v škôlke úraz?
Malý chodí do škôlky len na doobedie ( bol tam piaty krát) a keď si išli po obede umyť rúčky v umyvárke spadol a zlomil si nôžku. Už keď som ho čakala pred dverami som počula strašný plač......malý docupkal aj s učiteľkou po svojich. Učiteľka mi oznámila, žesa v umyvárke šťuchli s nejakým chlapčekom a on spadol a udrel si nôžku. Doma som mu nožičku pozrela a od členka dole príšerne opuchnutá. Hneď sme išli na chirurgiu a výsledkom je sádra na 3 týždne.
Chcela by som vedieť, ako postupovať, aby škôlka uznala vrátenie aspom časti školného. ide o súkromnú škôlku.

ela2710
19. apr 2011

Ahoj, ak mas maleho poisteneho, napr. my mame v kooperative, tak si mozes uplatnit ako poistnu udalost, nas je poisteny aj na urazy, predsa chalani su takí akcnejsi 🙂 skolka ti potom musi vyplnit potvrdenie, ze sa stal uraz u nich a lekar ti musi dat lekarsku spravu, ak je teda poisteny staci ist do vasej poistovne a tam ti uz poradia, inak skolka peniaze nevrati, moze ti to preplatit len poistovna....

sisaha
19. apr 2011

@samika ak mate vlastne urazove poistenie, odporucat ti uplatnit si to a zaroven aj uraz v skolke. Tam by si mala zajtra zajst za riaditelkou, oboznamit ju o uraze a ziadat, aby to spisala ako skolsky uraz s tym, ze si to chcete financne kompenzovat. No a co sa tyka poplatku za MŠ to uz je na dohode s nou.

kisska
19. apr 2011

skus sa spytat, ci skolke nie je poistena pre taketo pripady... Je mi luto, ze takyto drobec si musi prejst takymto zazitkom a hned v prve dni 😒 Asi si idem dat maleho rovno poistit 😉

katy1979
20. apr 2011

neviem ako v sukromnych skolkach ale v statnych su deti poistene. nam sa stalo presne to iste a po prvych piatich dnoch v skolke nasledovali dva mesiace doma. my sme mali vyse mesiaca sadru a dalsi mesiac rehabilitacie. maly mal aj svoju zivotnu poistku takze sme to uplatnovali aj z toho a aj z urazoveho poistenia zo skolky.
ohladom skolneho sa musis opytat v skolke kazda to ma inac. stravu ti odpocitaju urcite

titkovamiriam
20. apr 2011

tiež si mzslim že na skolne jedine ked sa dohodnes so skolkou,ostatne z poistenia.Michal mal uraz sice na skole no mal vyplatene poistne aj zo svojej poistky aj zo skolskej...chudatko male taky zažitok ☹

titkovamiriam
20. apr 2011

tiež si mzslim že na skolne jedine ked sa dohodnes so skolkou,ostatne z poistenia.Michal mal uraz sice na skole no mal vyplatene poistne aj zo svojej poistky aj zo skolskej...chudatko male taky zažitok ☹

lucia.kl
20. apr 2011

skús si zistiť, či sú deti v škôlke poistené, my v škôlke vždy na začiatku roku dávame všetky deti poistiť, určite treba nahlásiť čo z úrazu vzniklo a v škôlke to musia zapísať - učiteľka ktorá bola pri úraze - inak ti nevyplatia poistku.. no a čo sa školného týka, skús sa s nimi dohodnúť - hlavne keď je to súkromná škôlka úraz sa stal u nich, keby bola štátna, tak ti určite nevrátia - tam sa platí aj keď je len jeden deň v mš ale to je len okolo 16€ čo je zanedbatelné pri poplatkoch za súkromnú škôlku...

mima595
20. apr 2011

ohladne skolneho..ak dieta nenavstevuje skolku 30 dni v kuse..rataju sa aj soboty a nedele, a dr. ti vystavi tzv. zdravotnu dovolenku /jednoduchy papier... dieta od..do zdravotna dovolenka/ a platbu ti presunu na dalsi mesiac...
aspon v nasej skolke sa to takto robi....

samika
autor
20. apr 2011

ahojte 😉 ,
Ďakujem za rady. Zajtra ráno mám termín so zástupkiňou škôlky a bude prítomná aj učiteľka, ktorá mala v tom čase službu. tak som zvedavá, údajne už majú správu napísanú. tak držte palce.
Inak, ráno keď som volala riaditeľke, že malého odhlasujem na 3 týždne a som ju oboznámila, čo sa stalo, tak jej stanovisko bolo ,,zajtra vám podám vyjadrenie, dovidenia". No bola som dosť v šoku, čakala som, že z nej víjde aspom že ju to mrzí, ale nič. jasná a strohá odpoveď ☹ no čo už, o nej je známe, že je to tvrdá podnikateľka...len mám pocit, že by mala radšej podnikať v inej sfére 😒 ale učiteľky sú tam veľmi milé a malý tam chodí rád.
tak sa teda nechám zajtra prekvapiť 😉

katy1979
20. apr 2011

@samika mila teta riaditelka. nasa pomaly ani nespala co ju to trapilo a to ani pri tom nebola. noha sa zahoji a bude z neho zasa velky skolkar

monika15
20. apr 2011

@samika

no tak ta dobre odbila ta riaditelka.....
radsej bud pripravena dobre na tu zensku........
mala sa vyjadrit pekne, chudat dietatko noha v sadre...........

nikavika106
10. jún 2011

dobry den ja som si dnes spravila skolsky uraz neviem ci sa rataju aj soboty s nedelami?:(

sisaha
10. jún 2011

@nikavika106 rata sa cela doba liecenia. Treba to však nahlasiť zodpovednej osobe a doložiť lekárske správy.

nikavika106
11. jún 2011

ale ked chcem ist do skoly a riaditel mi povedal ze aspon 3 dni doma a tak sa rataju aj nedele?

sisaha
11. jún 2011

@nikavika106 moja dcera mala tiez skolsky uraz a ucitelka sa mi tiez snazila nahovorit, ze uraz sa da uplatnit ak nebola 3 dni v skole. Na to som jej povedala, ze to je blbost...., lebo ona si zlomila ruku. A to predsa neznamena, ze nemoze chodit do skoly... ak mas lekarske spravy, treba riaditela poziadat o papiere k vypisaniu poistnej udalosti....a hlavne, nenechat sa odradit. Pripadne si vypytaj meno poistovne, ze si to zistis telefonicky sama. Mne to skor tak pripada, ze im sa nechce s tym papierovat a odnasat to do poistovne... tam je cely problem.

sisaha
11. jún 2011

a este som zabudla dodat, ze samozrejme, ze poistovna plnila bez toho ci bola vobec praceneschopna alebo nie....

nikavika106
12. jún 2011

ano mi dostaneme ieake odskodne ale ze ci sa rataju aj soboty mi tro nevieme ale mame uz od riaditela vsetko vypisane tak musime pockat kolko dostaneme bodou.

sisaha
12. jún 2011

@nikavika106 ak povedzme liečenie urazu trva 6 dni, tak sa rata 6 dni vratane soboty. liecba predsa nema vikend...

nikavika106
12. jún 2011

a to preco nam to tak povedal aj doktor tak nas vsetci cheli oklamat ci co?

sisaha
12. jún 2011

@nikavika106 neviem o co konkretne tam slo, preto sa mozem iba domnievat.

nikavika106
13. jún 2011

no ale ked ideme zajtra na vylet tak sa to nerata ako by som bola v skole nie?

lucia.kl
13. jún 2011

@nikavika106
@sisaha ale je niečo iné úraz dieťaťa a úraz dospelého... mali sme školenie a priamo človek čo nás školil, nám povedal, že na plnenie treba aby dospelá osoba, čo mala na pracovisku úraz bola na PN, na dieťa to neplatí....

nikavika106
13. jún 2011

dakujem za otpoved som vam velmi vdacna
😀 😎 😵 😅 🙂

sisaha
13. jún 2011

@lucia.kl ja som to pochopila tak, ze sa tu stale bavime o dietati.. 😕

samika
autor
14. jún 2011

babenky, tak môj malý mal sádru 5 týždňov, nôžku si zlomil v škôlke(ako som písala v úvode témy).
minulý týždeň som volala tej našej ,,skvelej riaditeľke" že potrebujem papier z poisťovne nech ho lekár vypíše a ona nato, že jej poistka (podľa vyjadrenia potsťovne) sa nevzťahuje na náš úraz pretože to nebol úraz z nedbanlivosti a že čo vôbec chcem, dieťa mám mať poistené ja a že ešte žiaden rodič žiadne odškodné nechcel!!!!!!!!baby čo mi na to poviete? a to je súkromná škôlka!!!!!!!!

trpezliva
14. jún 2011

ahoj @samika
je mi to luto,ze sa takto trapite. este k tomu je to aka "vychyrena" sukromna skolka. 😠 😠 😠
ja som mala urazy na telocviku ked som ucila a bolo to uplne samozjreme podpisat papiere poistovniam.
nechapem, co ta riaditelka vymysla....a co z toho vobec ma, ak to nechce podpisat. 😖
a samkova nozicka je uz v poriadku???

sisaha
14. jún 2011

@samika urcite sa nenechaj odbit, je jedno akym sposobom prislo k urazu. ci z nedbanlivosti alebo nie. Ved to nebude platit ona, ale poistovna. Ju nemusi zaujimat ci ty mas nejake komercne poistenie. Ty nechces odškodne, ty chces bolestne pre syna, ktore mu patri a v konecnom dosledku, niekto s nim musel byt doma a niekto mal stratu zarobku. A urcite by som jej povedala, ze ked ti tie papiere neda, ze svoje meno (skolky) si bude v ociach verejnosti napravat velmi tazko, lebo ze sa s tymto pristupom podelis nielen s ostatnymi rodicmi na verejnych diskusiach, ale aj v mediach.... A myslim, ze po tomto by som zmenila skolku. Drzim palce,aby si si vybojovala pre syna co ti patri.

trpezliva
14. jún 2011

@samika presne to som chcela napisat, toto sa da kludne poslat aj do novin....alebo do Markizy. 😵
ta riaditelka by mala hned bobky....povedz jej, ze sa poradis s pravnikom. 😎 😎 😎

sisaha
14. jún 2011

@samika este na to vyjadrenie z poistovne - to co ti tvrdi je podla mna hlupost. Vypytaj si od nej cislo zmluvy a povedz jej,ze si to vytelefonujes a sama pozistujes. Ak hra cistu hru, nebude mat problem ti to cislo zmluvy a meno poistovne dat.

skuste1983
14. jún 2011

milá @samika . Ty sa riaditeľkou vôbec nenechaj odradiť a poriadne ju svojimi telefonátmi a návštevami bombarduj. Deti musia byť v škôlke poistené proti úrazu a myslím, že je jedno z akého pričinenia sa stal. Kto teraz dokáže , že na zemi nebola našpliechaná voda? To, že povedala (tlmočila) slová poisťovne vôbec nemusí byť pravda. Kto vie, čo im ona povedala. Povedz, že chceš písomné vyjadrenie poisťovne k úrazu dieťaťa. Musí ti vyhovieť. To s tým školným v súkr. škôlke si tiež zisti. Pokiaľ je dieťa doma 30 dní a dlhšie, nemusí sa za ten mesiac platiť školné (v štátnych určite).

adrianabalazova8
30. sep 2016

Ahojte mamicky chcela bi som sa s vami poradit moj syn mal uraz v skolke zlomil si ruku a ked som si prisla vipitat tlacivo od pani riaditelky v ktorej poistovni su tak mi povedala ze poisstovali deti ale ze uz nie a ja jej nato ze tk bech mu viplaty boleestne s ich fonfu a stale ma odbija uz fakt neviem ako dalej kedzeani maleho nemam poisteneho