Úraz v škôlke a odmietanie zaplatenia odškodného

nellka3
10. júl 2017

Prosim Vas o radu som z Petrzalky ako mam postupovat uz sa to natahuje dost dlho ,derka dna 9.11.2016 utrpela v skolke uraz zlomena nozicka a škola nie je poistena na uraz len na škodu majetku ,skola nam odmieta zaplatit odskodne ako mam postupovat poprosim presny postup ,lebo uz mam chaos ,skola hadze vinu na nas a odmieta akukolvek zodpovednost spisane mame aj od lekara potvrdenia ale ja stale neviem kde sa mame domoct odkodneho a na margo toho vsetkeho sa mi zacala dcera pocikavat

pribinak
10. júl 2017

Kde sa úraz stal? V MS? Ak ano, zodpovedná je MS
Obrat sa na zriaďovateľa MS

nikawero12
10. júl 2017

@nellka3 v tomto prípade je dôležité to, či ide o škôlku s právnou subjektivitou alebo nie. Ak áno, tak odškodné by mala zaplatiť škôlka, ak nemá právnu subjektivitu, tak treba ísť za zriaďovateľom. Samozrejme mala by si mať v rukách dokument o tom, že úraz sa stal v škôlke. Ak škôlka alebo zriaďovateľ odmietajú zodpovednosť a odškodnenie, tak ti ostáva už len súdna cesta.

tova
11. júl 2017

dcera sa zacala pocikavat zo zlomenej ruky pred pol rokom??? ci koli natahovackam ze skolka nechce platit odskodne?

opuska
11. júl 2017

ak sa to stalo v skolke tak sa nemaju co vykrucat.. skus pohrozit pravnikom, sudom, hocicim, televiziou nech sa trosku zlaknu a mozno povolia.. ak to nepojde ani takto tak uz sa s nimi jedine sudit ale to by podla mna neriskovali, lebo by mali za prve poskodenu povest a navyse by prisli o peniaze lebo neverim, ze by vam sud nedal za pravdu..

nellka3
autor
11. júl 2017

@opuska dakujem teraz mi prisiel emeil zo skolky po 9 mesiacoch ako im je luto ze sa uraz stal ALE ONI NENESU ZODPOVEDNOST ZA DCERIN URAZ LEBO ONA SA VRAJ POTKLA O SVOJU VLASTNU NOHU

nellka3
autor
11. júl 2017

@tova skuste citat dakujem

misulienkamisa
11. júl 2017

@nellka3 No to si robia srandu nie? Je to jej vina lebo sa potkla o vlastnú nohu? Tak to by im teda ako dôvod toho, že vám nechcú vyplatiť odškodné neuznal asi ani blázon. Veď je to úplne smiešne, normálne by som sa im vyhrážala súdom

nellka3
autor
11. júl 2017

@misulienkamisa tak dnes som napisala pani riaditelke ze to budem nadalej riesit so zriadovatelom a ak tam nepochodim dam to na sud a cuduj sa svetu nie ze by volala mne ona volala do mojej prace ze sa chce somnou rozpravat ......nechapem ved na zacitku šk.roka som uvadzala emeilovu adresu + telefonne cislo a ona nevola mne priamo ale najde si v zaznamoch kto je moj zamestnavatel a vola jemu to je na hlavu

sorciera24
11. júl 2017

@nellka3 je uplne jedno o ciu nohu sa potkne, ked sa uraz, hocijaky stane na pode skoly, skola zan nesie zodpovednost (samozrejme musel byt spisany zaznam o uraze do 3 dni) a aj osetreny

ave17
11. júl 2017

Ako nechápem,to chce fakt niekto ryzovat na tom,že si dieťa v škôlke zlomilo nohu?? Samozrejme je to veľmi nepríjemné,ale ako za to môže učitelka?? To má držať dieťa nonstop za ruku,ci ako?? Asi nešlo o nezodpovednosť učiteľky,ale o blbu nešťastnú náhodu.Fakt chudery učiteľky,uz za všetko môžu.

sorciera24
12. júl 2017

@ave17 ty si asi nepochopila, tu nejde o ucitelku, ajsne, ze za to nemoze (sama som ucitelka), ide o to, ze ak sa uraz stane na pode skoly (dokonca aj ked tam ucitelka nie je, resp. mimo otvaracich hodin, ze napr. skola am branu otvorenu a dostupnu verejnosti), ak sa tma uraz stane, zodpoveda za to skola! (nie ucitelka!)....druha vec uz je, ci to chce rodic odskodnit, vacsinou nie, lebo su to papierovacky,a le ak ma fakt nejake velke nakaldy.....tak moznost tu je, za danych podmienok