Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou - podnet

lucia1123
20. mar 2024

Dobrý deň, máte niekto skúsenosť na podanie podnetu na UDZS - na lekára, ktorý vykonal operáciu, pri ktorej dokazateľne pochybil? Má to zmysel tam podnet podávať? Som 100% presvedčená, že lekár konal pri operácii chybne a mám to potvrdené aj vyvíjajúcim sa stavom po operácii a podložené aj vyšetreniami od iných doktorov. Žiadny doktor aale vyslovene nechce hádzať “špinu” na lekára a pri mojej priamej otázke sa vyhýbajú odpovedi kto pochybil. Súkromní fyzioterapeuti sú ale priamy a hovoria mi, že mám pravdu a určite ide o pochybenie lekára, bola som u 3 a všetci sú z toho zhrození. Mám nejakú šancu, že by môj podnet bol kladne vyhodnotený na úrade? Počula som, že bez známostí tam tiež držia spolu. Som veľmi nahnevaná a trápim sa s tým 2 roky.

alickapusinka
20. mar 2024

Na údzs sú tiež lekári aký bude výsledok že ak lekár kontroluje lekára.MY sme chodili po súdoch lekár poškodil dcérke zdravie pokiaľ prišla spravodlivosť 8 rokov sme chodili po súdoch. Kolky právne zastúpenie znalecké posudky samozrejme Slovenský lekári nechceli tak sme mali s CR jeden posudok okolo 32 tisíc českých korún bolo ich treba 4 posudky. Súdy právnici tak musíš sama si rozmyslieť že či to chceš chodiť po súdoch .A to bolo ešte v roku 2008 až 2016 takže posudky už podraželi na Slovensku nechcel napísať nikto na neho tak česká republika.

lucia1123
autor
20. mar 2024

@alickapusinka to je príšerné. Normálne mi je z toho psychicky zle, čoho sa lekári vedia dopustiť. Niektorým je to úplne jedno…

katkaseiner
20. mar 2024

my sme zvažovali a prave kvoli tejto pokaslanej krajine sne do toho nesli. Poradila som sa so znamou (studovala pravo ) ci to ma vyznam a prave ona nas odhovorila ze to bude neskutocne na dlho, kopec vydavkov a nakoniec to mrtveho nevrati.

deti95060810
20. mar 2024

my sme mali aj právnika - jednalo sa o smrť, ale ˇUrad pre dohľad .... to zmietol zo stola...
sme toho názoru, že na ˇUrade .... sú tiež len lekári a lekár lekára nepodrazí....
so myslím že nespravíš nič.
inak iste si počula o smrti detičiek ktoré ozaj prišli o život v nemocnici - pretože im nebola poskytnutá adekv. zdr. starosť a dlho predlho trvalo kým bol vynesený aký taký súd - a aj to bol tam viac menej mediálny tlak....

katkaseiner
20. mar 2024

@deti95060810 presne kvoli tomuto ma znama odhovorila...nielen cas, peniaze ale hlavne to ze lekár lekara nepodrazi. Navyse u nas sa jednalo o smrť. Neznicia zivot lekarovi len zato aby sme sa uspokojili. Nam to svokra nevrati ani keby sme to vyhrali

alickapusinka
20. mar 2024

@deti95060810 úplný súhlas s tebou do bodky úplne súhlasím. Lekár lekára nikdy nepotopí.

stannkas
21. mar 2024

mali sme podobný prípad, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosť rozhodol, že lekár, resp. nemocnica nepochybili. Aj napriek tejto skutočnosti sme nemocnicu zažalovali na súde za sťaženie spoločenského uplatnenia, robil sa dokonca znalecký posudok, keďže nemocnica odmietala, že by pochybila, resp. jej pracovníci. Lekár v znaleckom však skonštatoval, že došlo k pochybeniu, na rozhodnutie súdu stále čakáme...