Urad práce a nová práca

20. aug 2022

Ahojte, bola som chvilku na urade prace ako nezamestnana, nasla som si pracu od septembra. Mam im priniest/poslat prac. zmluvu ale nechcem aby videli moj plat. Je to OK ak to zamazem s perom? Nemate skusenost?

bluesmile175
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarissa25
20. aug 2022

Plat sa teraz všade zverejňuje, takže nerozumiem prečo ti to vadi...ale ich nemá prečo zaujímať

daniela1911
20. aug 2022

Plat si zabiel a pošli zmluvu mailom, svojej sprostredkovateľke.

veronika3110
20. aug 2022

denne tým ľuďom prejdú desiatky ľudí.. určite ich nezaujíma nič iné, len tvoj plat... im je to tak srdečne jedno... okrem toho... určite si ten zamestnanec nepamätá s čím prišiel prvý človek v ten deň, keď už rieši 30. človeka..

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela1911
20. aug 2022

Autorka, ono vo všeobecnosti, stačí zavolať/napísať mail, že si od…. Zamestnaná na HPP. Netreba doručovať žiadnu pracovnú zmluvu. A ani to nie je nikde v podmienkach.
Pri zamestnaní na HPP je automatické vyradenie!
Iné, by to bolo ak by šlo o dohodu - za určitých okolnosti môžeš ostať na UP a prácovat na dohodu - preto chcú dohodu deň vopred.

marca12
20. aug 2022

@veronika3110 by si sa cudovala,ake fuchle zavistlive tam sedia. Mam znamu,ktora robi na up a ta ma prehlad o vsetkych v okoli a ver tomu,ze hlavne plat ju zaujima a ak ma niekto dobry zarobok,tak mu to nedaruje a ide ju rozdrapit od jedu,za aky plat ona musi sediet v urade.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
isis234
20. aug 2022

@marca12 aj ja som si myslela, že na úrade práce sú pracovníčky, ktoré chcú pomôcť... a pravý opak,, jedna závidí aj nos medzi očami.. hrôza.... takže chápem, prečo nechce aby bolo vidno plat.
autorka.. v pohode prekry sumu platu papierom, prefoť mobilom a pošli mailom. Im ide hlavne o to, odkedy ťa majú vyradiť z evidencie na základe zmluvy.

isis234
20. aug 2022

@bilberryday dobre vedieť... ja som tak nevyčerpala, a pri okienku mi povedala, že nemám nárok.. sme rôzny...

loginexistuje
20. aug 2022

a co si myslis ze nemaju info o plate cez vysku odvodov ? ved im posiela info o prihlaseni sic poist hned ako ta novy zamestnavatel ako ta prihlsi este pred vznikom zamestnania
fakt myslis ze to niekoho tam zaujima ?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
20. aug 2022

@bilberryday a ako si myslis ze do zakladu pre odvody nie su zaratane financne benefity ? a myslis ze v pracovnej zmluve su ??? ved to je cele trapne ta pracovnicka je rada ze ide ta pani robit lebo ona ma lepsie statistiky
dnes sa vyska mudy resp ohranicenie zverejnuje i v inzeratoch ty mas aku mzdu led to tak riesis skor pochopim ked sa niekto hanbi ak ma plat nizky ale zasa lepsie robit aspon za nieco ako nerobit

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
20. aug 2022

Uradnicka by uvidela moj plat a co? Ze zavidi? Jej vec. Ze to niekomu vykeca? A co? To su niektore zeny fakt zavisle od nazoru inych?

loginexistuje
20. aug 2022

@bilberryday mna absolutne nezaujima tvoj plat a ani zenu na upsvar nezaujimaju
a firmy musia uvadzat v inzerate plat alebo jeho spodnu hranicu
a co komu pomoze ak niekto vie niekto ze anonymny nick na fore pracuje ako biznis analytik alebo architekt v IT v BA a jeho plat odpoveda priemeru vzhladom na poziciu a lokalitu ved kazdy asi vie kolko cca sa zaraba na poziciu a lokalitu ak nevie najde to na nete

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela1911
20. aug 2022

@bilberryday prečo by ju mali vyradiť pre nespolupracu ? Normálne som kedysi napísala mail, že sa od toho a toho dátumu zamestnávam a pani odpísala, že mi príde domov rozhodnutie o vyradení a dohodnuté “stretko” sa ruší.
V rozhodnutí bolo… “vyradenie z dôvodu zamestnania”
Medzi povinnosťami je oznámenie každej zmeny do 7 kalendárnych dní.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. aug 2022

Nie, nechcem, aby videla moj plat. Hned ako som sa bola zaradit do evidencie, tak na mna vyletela, ze oddychovat mozem aj na dovolenke, nemusim byt nezamestnana a rozne ine nevhodne podznamky. Jednoducho nechcem, aby takato osoba videla, kolko budem zarabat.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
20. aug 2022

tak s adaj yradit na vlastnu ziadost ak s tym mas problem 😉

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz