Úrad práce a komparz

23. aug 2024

Som evidovaná na ÚP a idem na platený komparz ( 30€)...treba to riešiť na úrade? Spomenúť alebo doniesť zmluvu... ?

isis234
24. aug 2024

https://www.upsvr.gov.sk/obcan-hladajuci-zamest...
Pohľadaj si na MK diskusie. Už bolo o tom písané

autor
24. aug 2024

@isis234 hľadala som ale moc som toho veru nenasla

isis234
24. aug 2024

Môžem počas evidencie na úrade pracovať?
Počas evidencie môžete vykonávať zárobkovú činnosť resp. byť v pracovnoprávnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru, ak trvanie tohto pracovnoprávneho vzťahu nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku u zamestnávateľa,

u ktorého bezprostredne pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie nebol v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu,
ktorý ho v predchádzajúcich šiestich mesiacoch pred uzatvorením tohto pracovnoprávneho vzťahu neodmietol prijať do zamestnania sprostredkovaného úradom.
Výška odmeny za vykonávanú činnosť nesmie presiahnuť v úhrne sumu životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa osobitného predpisu platnú k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška odmeny (od 1.7. 2024 273,99 €).

Ste povinný predložiť úradu kópiu dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru najneskôr deň pred začatím plynutia doby, na ktorú sa táto dohoda uzatvorila.

Do ôsmich kalendárnych dní ste povinný úradu práce, sociálnych vecí a rodiny preukázať rozhodné skutočnosti pre vedenie v evidencii uchádzačov o zamestnanie t.j. skutočnosti o výške mzdy/odmeny za uplynulý kalendárny mesiac