ÚPSVAR - vymeriavací základ

1. mar 2023

Dobrý deň chcela by som sa opýtať od 7.2.23 som evidovaná na úrade práce. Dostanem za február podporu už v Marci ? Totiž ešte mi nedošiel domov žiaden vymeriavací základ. Iba list že ma evidujú. Do kedy vám prišiel vymeriavací základ do schránky? Ďakujem za info

draik
1. mar 2023

Dávku vypláca SP, nie UPSVaR. Snáď ste aspoň zaškrtli pri zaevidovaní, že žiadate o dávku.

autor
1. mar 2023

@draik Fu no bolo toho veľa na vypisovanie číslo účtu som písala určite 🙂 ešte sama pani na úrade mi hovorila ze mam nárok na davku

rachel36a
1. mar 2023

Skor nie ako ano, kedy si prevzala rozhodnutie o evidencii? Moj muz je evidovany od 24.1 a este nema ani rozhodnutie zo SP, iba z UP

laurikalalinka
2. mar 2023

Myslím ze majú na 60 dní,dávka sa dostáva za 2 mesiace pozadu,ako kedy mozno aj za 30 dniii

boborko
2. mar 2023

Po prevzati oznamenian o zaradeni do evidencie UoZ z UP sa tieto udaje preklapaju na SP,ktora ma od tohondatumu 60 dni na vydanie rozhodnutie o priznani/nepriznani naroku na davku v nezamestnanosti.

autor
27. mar 2023

@rachel36a Ahoj manžel už dostal rozhodnutie zo SP ? Ja ešte stále nič. Neviem ci to vážne až tak na poslednú chvíľu posielajú ?

rachel36a
27. mar 2023

Ano dostal, aj rozhodnutie, a teraz v marci mu uz prisla aj prva davka s doplatkom aj za januar...dostanes pravdepodobne buduci mesiac s doplatkom za februar