Unión a preplatenie benefitu

noemikatka
3. aug 2022

Ahojte.... práve mi prišiel mail ze mi nebol schváleny p benefit
Dôvod zamietnutia:Ku vašej žiadosti neevidujeme vykázanie preventívnej prehliadky od vášho všeobecného lekára.

To akože je moja chyba ze to ani nedajú vedieť ľuďom ze ponovom majú mat deti aj preventívnu prehliadku a ak už ide o preventívnu naša doktorka ani nevyzve aby sme na niaky prehliadky prišli
Chcem sa spýtať dá sa stým ešte niečo robiť aby mi peniaze preplatili ďakujem

klarissa25
3. aug 2022

@noemikatka samozrejme ze prehliadku treba mať...to máš aj v podmienkach ..keď ti to nesleduje lekárka tak máš sledovať ty, a objednať sa keď treba

noemikatka
autor
3. aug 2022

@klarissa25 ti ide o dieťa nie omna

tuippo
3. aug 2022

neviem ako tebe, ale mne prišlo oznámenie o podmienke preventívnej prehliadky, aby bol riadne preplatený bonus, mailom ešte v apríli

noemikatka
autor
3. aug 2022

@klarissa25 myslel som a nebola upozornena nato ze do koľko rokov treba chodiť na prehliadky stým ze mi lekárka posle papier

noemikatka
autor
3. aug 2022

@tuippo mne neprislo nic

noemikatka
autor
3. aug 2022

Ja ako si dobre pamätám tak boli sme na prehliadke keď mala 6r a teraz ma 8r môže byť chyba ze lekárka nevykazala dá sa to ešte tak ze výkaze a mne preplatia?

nikaeli
3. aug 2022

@noemikatka chodilo upozornenie do mailov asi v máji, volala som kvôli tomu našej zubnej, či je to fakt a upozornila ma, že musím mať preventívu u nej, u obvodného, aj na gynde.. nebolo to medzi hlavnými mailami, ale medzi reklamami - našla som to náhodou, keď som hľadala vybavenie reklamácie z BonPrixu, ktorú som mala pre istotu až v spame 🤦🏻‍♀️ koľko rokov má dieťa? pýtala som sa aj sestier
detskej, moje deti majú 4 a 15 a povedala mi, že teraz nie je preventíva v pláne.. seba som už objednala, idem o dva týždne na odbery.

klarissa25
3. aug 2022

@noemikatka na internete nájdeš aj kedy si prehliadky pre deti .

noemikatka
autor
3. aug 2022

@nikaeli myslite ze sa stým dá niečo robiť aby mi to preplatili😔

noemikatka
autor
3. aug 2022

@klarissa25 nepochopila som

ivana11155
3. aug 2022

@noemikatka čudné, lebo ja mňa to ani nepustilo nahrať bločky od zubára a rovno som tam mala napísané, že kvôli nevykazanej preventívnej prehliadke.

noemikatka
autor
3. aug 2022

@ivana11155 j taka som naštvaná nechajú ma čakať 2 mes a nakoniec pošlú mail ze neschvalene🤬

noemikatka
autor
3. aug 2022

@ivana11155 rozmýšľam ci sa nebude dat urobiť to ze by sme šli na prehliadku a zubárka by nám vystavila nový blok

ivana11155
3. aug 2022

@noemikatka lenže oni si kontrolujú kedy si to dala zubárka vyučovať do poisťovne

misana84
3. aug 2022

aj mne sa to stalo....toto plati od 1.6.2022...keby ste boli este 31.5 tak vam netreba....dala som stažnost ale nepreslo to...ja som nemala preventivku lebo bola som v roku 2019 tehu a mala som vysetrenia a moj obvodny skonstatoval, že to nie je potrebne, potom bol covid.....v dovere maju tak, že je možnost spravit preventivku este do 90 dni

ivana11155
3. aug 2022

@noemikatka volala by som ťa na tvojom mieste. Pozri a podmienky, teraz to čítam na nete, deti prehliadka v rámci predchádzajúcich dvoch rokov

janai1
3. aug 2022

Ja neviem ale neprečítať si maily alebo aspoň podmienky keď si tam ten blok nahrávala a potom sa rozčuľovať, že za to môžu všetci len ty nie... Fakt logika 👍🏽

misana84
3. aug 2022

@janai1 a dat preventivku u vseobecneho aby preplatili zuby je fakt logika....bol covid..urcite by som nesla len tak na preventivku k vseobecnemu...a inak za cely cas som si chcela uplatnit prvykrat

janai1
3. aug 2022

@misana84 dôvera aj VšZP to už dávno mali ako podmienku takže čudovať sa tu tomu je fakt divne
Bol covid? To sa tu na to budete koľko vyhovárať? Ja som normálne na preventívky chodila a neubudlo zo mňa

nikaeli
3. aug 2022

@janai1 ja som napr. chcela ísť minulý rok na preventívnu, nebola som už roky. Po Covide som behala po lekároch, od pľúcneho, kardio, cez neurológa až po endokrinológa. Obvodný mi povedal, že preventívu netreba, veď mi všade brali odbery, aj ekg som mala a výsledky mám v norme. A teraz ako? našťastie to minulý rok ešte neplatilo, tento rok som chcela ísť už skôr, ale zase sme karanténovali, drobec mal infekčnú mononukleózu, proste stále do toho niečo prišlo a idem až koncom augusta. Príde mi odveci podmieniť ošetrenie zubov prehliadkou u všeobecného lekára.

janai1
3. aug 2022

@nikaeli vidíš a keby si bola vo všeobecnej tak ešte aj gynekológa, toľká drzosť čo🤦‍♀️

nikaeli
3. aug 2022

@janai1 osobne s tým nemám žiadny problém 😉

noemikatka
autor
3. aug 2022

@nikaeli aj ja si myslím ze na zuby netreba prehliadku od všeobecného to robia naschvál aby menej ľuďom mohli schváliť benefit ako teraz mne od 1.6. Maju tuto podmienku a ja som 3.6 žiadala i benefit nikto ma neupozornil ze treba prehliadku aj u všeobecného ani union ani lekárka oni majú vinu tým ze včas nedali vedieť a nie ja aby som prišla len tak o 100e ak mám na nich pravo

nelca84
3. aug 2022

@noemikatka prevencia sa u nas dost podcenuje, jednoducho chcu, aby co najviac ludi ma tie preventivky chodilo. Ja fakt neviem, co je na tom nepochopitelne 🤷‍♀️🤦‍♀️ Vyuzivame benefity cela rodina a zatial sa ani raz nestalo, ze by nam zamietli. Tie podmienky su normalne, logicke a splnitelne. Chces vyhody - staraj sa o svoje zdravie.

kniznicocka
3. aug 2022

@noemikatka nie aj mne to kvoli tomu zamietli

janai1
4. aug 2022

@noemikatka union na to upozornil, nie je ich chyba že nečítaš emaily

noemikatka
autor
4. aug 2022

@janai1 mne žiadny mail nedošiel 😤😤🙉 čím emaily pravidelné

noemikatka
autor
4. aug 2022

@kniznicocka neriešila ste to ďalej? Možno preventívnu môžem dorobiť

majla87
4. aug 2022

@noemikatka to nemozes chciet od zubarky aby ti vystavila novy blok.. jedine teda ak jej aj znova zaplatis, to ano, ale inak co? To da do kasy z vlastneho?

majla87
4. aug 2022

Zanedbane zuby a zanedbany celkovy zdravotny stav idu celkovo ruka v ruke. Takze ja chapem, ze si to podmienili preventivnymi prehliadkami. Je to pre dobro pacientov, aby o seba dbali. A ked na seba ludi kaslu, tak niektori to aspon kvoli peniazom absolvuju (co je samozrejme nespravne, ale vela ludi ma taky postoj).
Skus asi do unionu napisat alebo zavolat, ze co robit.