Ukončenie tehotenskej dávky

lucia_19
13. jún 2021

Prosím, ako ste nahlasovali ukončenie tehotenstva soc. poisťovni kvôli teh. dávke? Resp. nahlasovali ste? Niekde som totiž čítala, že nahlasovať nebolo treba, pretože to už mali v systéme.
A bola Vám vyplatená včas? Mne totižto neprišla ešte od apríla.

petamich
13. jún 2021

ziadala som 7.4. a poukazana mi bola 14.5. - prislo ti aspon rozhodnutie? co sa tyka ukoncenia na rozhodnuti o priznani je uvedene, ze treba tlacivo potvrdene gynekologom/porodnicou alebo inak preukazat - cize staci aj kopia rodneho listu 🙂

misinka0611
13. jún 2021

Ziadala som 24.4. prisla v polke mája. Ukoncila som telefonatom, no povedali ze vidi to aj tak už v systeme.

lucia_19
autor
13. jún 2021

@petamich áno, rozhodnutie prišlo 6.5.

petamich
13. jún 2021

@lucia_19 a peniaze nie? to je veru zvlastne, snad pride teraz za oba mesiace 🙂 mne naopak, rozhodnutie pred tyzdnom a peniaze davno
@misinka0611 fakt? no tak to je super, dobre vediet, ze im staci zavolat 👍🏻

misinka0611
13. jún 2021

@petamich Ano, lebo ja som v porodnici nepytala papier , zabudla som aj na to a ked som pisala gynekologovi tak zas ze nevystavujú. Do porodnice kvoli tomu s novorodencom som chodit nechcela, tak ze im zavolam teda ci naozaj staci RL ( nech nemusim vracat ) a oni že teda dobre ukoncuju mi to, ale ze tak či tak to uz v systéme vidia 🙂

petamich
13. jún 2021

@misinka0611 zeby sme sa aj v tejto oblasti posuvali do 21st? 👏🏻 no vyborne! dakujem za info, dobre vediet

lilinka88
13. jún 2021

Buď ti v pôrodnici dajú potvrdenie o ukončení tehotenstva a to pošleš, ale v zásade to netreba, systém si väčšinou dotiahne sám.

slniecko5789
13. jún 2021

@lucia_19 Mne sestricka povedala ze nemam k nim chodit ani volat o tlacivo, ze automaticky ako sa dieta prihlasi na matriku, tak SP si to odtial stiahne 🙂