Ukončenie štúdia a tehotenstvo

wiki20
6. nov 2012

Dobrý den. POtrebujem poradit, bola som aj u gynekologičky ale niesom o nič mudra lebo stále rozprávala o tom istom. Som tehotná študentka podla menštruácie v 33tt a podla usg v 31tt. Viem že nemám nárok na matersku kedže som nepracovala a neplatila tie odvody. Do školy chodím len koli tomu aby moj otec na mna platil výživné. Takže je jedno kedy dám žiadost o prerušenie študia?? a po prerušení sa musím hlásit na sociálke ako nezamestnaná ? dakujem za odpovede

maggie37
6. nov 2012

@wiki20 ahoj a bývaš v tom istom meste ako študuješ? v koľkom si ročníku? no ked prerušíš, musíš to povedať otcovi, aby neplatil, lebo ak to nebude vedieť, bude môcť žiadať spätne od teba peniaze. a potom musíš ísť asi na urad.... a nechceš počkať kym nebudeš oficialne na materskej? a potom prerušiť?

wiki20
autor
6. nov 2012

@maggie37 Žijem tam kde študujem, Otec o tom vie už má aj papier od doktorky že som tehu aby to dal na sud. Lenže mne doktorka povedala že JA na matersku nenastupujem kedže som študentka. Preto newiem kedy prerušit študium

zuzi0911
6. nov 2012

@wiki20 dohodni sa v skole a ukonci tak 2~3 tyzdne pred porodom alebo sa dohpdni na individualnom plane

danusskaaa
6. nov 2012

neprerusuj studium, len si daj odklad studia! porad sa na studijnom, budes stale evidivana ako studentka /cize nikde sa hlasit nebudes musiet, vsetky odvody za teba plati stat/ budes poberat rodicovsky prispevok na svoje dieta a popri tom si budes dorabat skolu. neviem ako je to na tvojej skole, ale skoro vsade idu ucitelia v ustrety a das si skusky tak ako ti bude vyhovovat. to zvladnes, pri malom babatku sa musis sice poriadne obracat a zadelit si cas, ale mnehe tak studujeme a nejako to ide!!! porad sa na studijnom, lebo prist o peniazky vtedy ked je male na ceste je tazke!

mishu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wiki20
autor
6. nov 2012

@danusskaaa
@mishu
@zuzi0911
Holky ja som sa pýtala riaditelky o individuálnom a to sa nedá. Kedže chodím na vyššie nadstavbocé študium kde treba mat prax nemožu robit žiadne výnimky. Žiadne individuálne ani nič podobné kedže som na zdravotnej a tam treba mat prax. A nemožem si dovolit byt od rána od 7mej do večera do 19tej v škole ked budem mat bábo.

zuzi0911
6. nov 2012

@wiki20 ked je to nadstavbove tak asi uz nejaky titul mas. ukonci to a ak sa ti potom bude dat nastupis znovu. 🙂

wiki20
autor
6. nov 2012

@zuzi0911 tak titul nemám ale maturitu mám 🙂 hej hej asi tak spravím že si dám od pondelka prerušenie a sa pojdem hlásit ako nezamestnaná ...

zuzi0911
6. nov 2012

@wiki20 ja do tu maturitu alebo vyucak myslela 🙂