Ukončenie RD, nástup na úrad práce a PN

denpo
2. apr 2021

Ahojte , mám otázočku , 15.4 mi končí RD ale môj zamestnavateľ so mnou už nepočíta , momentálne mám aj zdravotne problémy . Viem že ukončím pomer k 16.4 a od 17.4 sa evidujem na úrade práce , do 7 dni môžem nastúpiť na PN. Moje otázky sú , budem na PN napr. 2 mesiace a potom môžem poberať dávku v nezmestnanosť 6 mesiacov alebo to bude spolu PN plus podpora 6 mesiacov , a ďalej výška podpory mi zostane tá istá alebo sa mi skráti o nejaku časť kvôli poberaniu PN ďakujem

alenah31
2. apr 2021

@denpo ak ti 15.4. konci RD a zaroven v ten den dostanes vypoved cize ti zamestnavatel neobnovi NP nebudes mat narok na platenu PN. Aby si narok mala musi ti zamestnavatel obnovit-aktivovat NP aspon na jeden den. Ty si sice stale zamestnana, ale momentalne na RD cize mas prerusene NP. Musi sa ti obnovit. 15.4. je koniec RD, 16.4. cerpaj den dovolenky a zaroven ukonci PP, 17.4. chod na PN. A este taka vec, ty nemozes nastupit na PN do 7 dni.....OL budes mat len 1 den - lebo len na 1 den si to NP obnovis. Tych 7 dni je OL maximum - ak si pred tym standardne pracovala.

denpo
autor
2. apr 2021

@alenah31 ok toto mi okrem tej OL bolo jasne, ale chcem vediet ci mam ist najskor na UP alebo az po skonceni marodky a ci sa mi neznizi podpora , nakolko mi po ukonceni PP vychadza najvyssi DVZ,

abby11
2. apr 2021

@denpo Až po ukončení PN, počas PN Ťa nezaevidujú.

alenah31
2. apr 2021

@denpo najskor PN, potom UP a ziadost a podporu. PN vysku podpory neovplyvni a doba poberania PN neovplyvni dobu poberania podpory. Podpora je 6 mesiacov bez ohladu na to ci budete pred tym na PN hoci cely rok.

denpo
autor
2. apr 2021

@alenah31 dakujem

denpo
autor
2. apr 2021

@alenah31 ešte budem otravovať, 17.4 je sobota takže mi lekár musí vystaviť PN od soboty

alenah31
2. apr 2021

@denpo PN ti v pondelok spatne tazko vystavi....jedine ak mas doklad, ze si bola na pohotovosti a ten Dr. odporucil PN. Sice ti RD konci 15.4. ale vsak ju ukonci a nastup o den skor...neda sa s nimi dohodnut? 14.4. nastup v praci-ta prihlasia 15.4. ta odhlasia a v ten isty den aj nastupis na PN. Im to moze byt jedno a tebe to vyplatenie posledneho rodicaku nijako neovplyvni.

denpo
autor
2. apr 2021

@alenah31 no skusim

denpo
autor
2. apr 2021

@alenah31 ale mozno mi ju da lekarka aj spatne lebo uz teraz sa liecim 2 mesiac

alenah31
3. apr 2021

@denpo je jedno ci ju Dr. vystavi, SP ti ju neuzna ani v pripade napr. chripky..citaj:
https://www.socpoist.sk/aktuality-ak-mate-chrip...