Ukončenie PN

24. mar 2024

Ahojte, z hľadiska mzdy je lepšie ukončenie PN pred sviatkami alebo po sviatkoch ?

niekto2hy
24. mar 2024

V utorok.

autor
24. mar 2024

@niekto2hy ďakujem

cukorfalat
24. mar 2024

Nie je to uplne jednoznacne. Je potrebne zobrat do uvahy, kedy by si robila, keby si nebola PN.
Zoberme ako priklad: robis povedzme od pondelka do piatku. Tym padom za piatok a pondelok mas nahradu mzdy za sviatok.
Ak budes praceschopna od 2.4, tak mas zaplatenu pn na piatok,sobota,nedela,pondelok. Ale za pn mas menej ako je nahrada za sviatok.
V oboch pripadoch ti ake vychadza cca to iste.
Na presny vypocet ale treba viac udajov konkretnych

skatloka
25. mar 2024

@cukorfalat mam otazku aj ja a mam pocit, ze sa vyznas 😂 doktorka mi ukoncuje PN ku 28.3. - posledny pracovny den v mesiaci ale praceschopna budem od 2.4., znamena to, ze mi socialna poistovna este preplati 4 dni do toho 2.4.(t.j. sviatky a vikend)?

autor
25. mar 2024

@skatloka to je jednoduché to ti odpoviem aj ja. 😁 Ak ti ukončí k dňu 28.3 znamená že od 29.3 si práce schopná a máš PN od 29.3 ukončenú. Takže nie, nepreplatí.

autor
25. mar 2024

@skatloka ale ak ti dr napíše že si práce schopná od 2.4 tak ti preplatí sviatky, samozrejme.

skatloka
25. mar 2024

no ona mi povedala, ze mi ukonci PN vo stvrtok a praceschopna budem od 2.4…. tak mi to povedala 😂

autor
25. mar 2024

@skatloka tak sviatky platené.

niekto2hy
25. mar 2024
niekto2hy
25. mar 2024

@skatloka Prace schopna budes od 29.3.

skatloka
25. mar 2024

@niekto2hy ale nasledujuci den je sviatok, ved ja by som bola len rada, ze by som mala sviatok zaplateny uz z prace, ale ona mi povedala, ze praceschopna budem od 2.4., tak neviem 😂

niekto2hy
25. mar 2024

@skatloka Obr. je zo stranky soc.poistovne a ta nema dovod ti platit PN,ked ju mas ukoncenu.

lindus_esterka
25. mar 2024

@skatloka podla mna to dr myslela tak, ze na stvrtkovej kontrole ti nahodi ukoncenie pn k 1.4. a tudiz budes praceschoona od 2.4.

cukorfalat
25. mar 2024

@skatloka 28.3 ti ukonci PN, teda ten den vykona ten ukon, ale praceschopna budes az od 2.4. Je to v poriadku a je to mozne. Ja som tiez ukoncovala PN tak, ze piatok som bola na kontrole, ukoncil mi PN ale s datumom od pondelka.

cukorfalat
25. mar 2024

@niekto2hy kludne moze jej doktor ukoncit na kontrole 28.3, ale s datumom od 2.4. Tiez som bola tak, ze piatok som bola na ukonceni u doktora, ale praceschopnost dal od pondelka. Proste technicky to bude vyzerat tak, ze 28.3 jej urci novy datum predpokladaneho ukoncenia pn, to bude 1.4., a hned nahra aj praceschopnost od 2.4.
Na stranke soc poistovne je len hruby popis ako to funguje, ale rozsiahlejsia metodika tam rozpisana nie je

cukorfalat
25. mar 2024

@skatloka a budes to mat zaplatene od soc poist do pondelka

skatloka
26. mar 2024

@cukorfalat ale ona mi povedala, ze mi to nemoze ukoncit cez sviatok alebo vikend, iba cez pracovny den a posledny pracovny den je stvrtok

cukorfalat
26. mar 2024

@skatloka ved to je v poriadku. Stvrtok pojdes tam, ukonci ti PN tak, ze praceschopna budes od 2.4.