Ukončenie OČR

3. jún 2024

ahojte
ked idem ukoncit OCR to mi lekarka da dalsi papier, a s tym rovno na socialku mam ist ci znova musim prv podpisat zamestnavatelovi a az potom na socialku?

dakujem.

klarissa25
3. jún 2024

Aj začiatok aj koniec stačí dat len zamestnávateľovi

lilianka28
3. jún 2024

Ukončenie OČR sa už nepodpisuje, ale treba odovzdať zamestnávateľovi

autor
3. jún 2024

@klarissa25 ten moj zamestnava malo ludi takze si to mam riesit po vlastnej osi. preto neviem ci znova musim do prace prv zaniest a az potom socka alebo rovno na socku.

autor
3. jún 2024

@lilianka28 moj mi povedal ze si to mam sama zaniest na socku. je to drobny podnikatel.

thirstymonk
3. jún 2024

Rovno na socku. Ukončenie OČR už sa zamestnavateľa netyka. Môžeš to isť urobiť, stači OCR hodiť do schranky pri soc.poi. Väčšinou tam maju označenie, že "nemocenske" a pod.

Kažodpádne je to povinnosť zamestnávateľa, či zamestnáva len teba, alebo milión iných robošov, to naozaj nikoho nezaujíma, ani to nie je dobrý dôvod na to, aby sa z tejto povinnosti vyvliekol.

lilianka28
3. jún 2024

Ale zamestnávateľ musí na ukončení OČR potvrdiť nástup do práce. Takže musí sa dať zamestnávateľovi. Už ako vyriešite doručenie na SP je na vašej dohode

autor
3. jún 2024

@lilianka28 musi?

lilianka28
3. jún 2024

Áno, musí.

autor
3. jún 2024

@lilianka28 no tak pojdem prv za nim potom na socku. myslela som ze si usetrim cestu.