Ukončenie karantény

luciakovacova0603
20. mar 2021

Ahojte,ako je to prosim Vas s tou karantenou? Takto-muz mal pozitivny Ag test,ja negat.Karantena konci 25.3,medzitym ma 24.3 posielaju z RUVZ na PCR test.Ak vyjdem ako pozitivna,predlzuje sa nam karantena?Medzitym sme uz mali aj priznaky,ktore pomaly odznievaju,takze pozitivna asi budem.Neviem sa nejako docitat,co v takychto pripadoch.

zuzubb007
20. mar 2021

Mužovi konci karanténe 25.3 a môže ísť do roboty a ty teda ak vyjdes 24.3 ako pozitívna začína ti odznova plynúť 14 dní aspoň myslím, že to takto je

juliatriscova
20. mar 2021

@luciakovacova0603 ak budeš pozitívna, tak si v karanténe 14dni od vykonania pcr testu....ja som tak bola ..mužovi končí karanténe 25.3...

hettinka
20. mar 2021

@luciakovacova0603 ak budeš pozitívna, karanténa pre teba pokračuje 14 dni od odberu. Muž neviem, nech si zavolá na RUVZ, ale myslím, že ak už nemá príznaky aspoň 3 dni, jemu by karanténa mohla skoncit 14 dni od jeho pozitívneho výsledku.

luciakovacova0603
autor
20. mar 2021

@juliatriscova a na ten pcr test musim ist? Zahliadla som,ze ked som v karantene,nemam vyuzivat mhd,taxi...vodicak nemam,lebo ho pre koronu robim od juna minuleho roka..ci volat Kollarovi🙈?

pininka1
20. mar 2021

@luciakovacova0603 tak hlavne pre to by si mala ist aby si si bola ista. Zober si ze cokolvek bude treba, budes musiet niekam ist a budes pozitivna a kohokolvek nakazis.

deti95060810
20. mar 2021

ak budeš pozitívna - ostaneš v karanténe ďalších 14 dní...

luciakovacova0603
autor
20. mar 2021

@pininka1 ale nechapem tomu,ze ja idem na pcr test na 11.ty den karanteny,priznaky nam zacali rovnako,odznievaju rovnako,mne este asi aj rychlejsie..muz bude moct do roboty,ale ja dalsich 14 dni doma? Pisu,ze po 14 dnoch karanteny nemusi ist na ag test,ale vsak tiez by mu mohol este pozitivne vyjst...

hettinka
20. mar 2021

@luciakovacova0603 mala si to riešiť pri priznakoch, volať lekára, RUVZ, posunúť termín PCR na 8. deň. Neviem, prečo ti to tak neskoro dali..

diamand2326
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciakovacova0603
autor
20. mar 2021

@hettinka aj som riesila,nebol termin vraj.najskor toho 24.3. Aj to je 25km od miesta bydliska,nemam sa tam ako dostat.

hettinka
20. mar 2021

@luciakovacova0603 skús si zavolať, čo by nestačil po 14 dňoch karantény len antigen. Sle nesmieš už mat žiadne príznaky, aspoň 3 dni.

pininka1
20. mar 2021

@luciakovacova0603 jemu urcite, mojmu muzovi vysiel este po dvoch mesiacoch. A museli sme byt znova v karantene. Preto hovorim,ze cely ten system nieje vobec ok

juliatriscova
20. mar 2021

@luciakovacova0603 samozrejme, že musíš ísť....nesmieš nikam chodiť....iba na test, do lekárne a na pohotovosť ale pre Covid pacientov....lekárka ti vystaví potvrdenie o prekonaní covidu a nemusíš chodiť 3 mesiace na testovanie...

luciakovacova0603
autor
20. mar 2021

@hettinka je v tom bordel,chaos.na RUVZ toho vela nevedia,na 4.den nam volal nejaky pan,vypytoval sa kadeco.ked sa zacal pytat muz,mali sme zhodou okolnosti chore dieta(2r,horucky 39, ),ze co mame robit,tak povedal ze nevie,ale ze mame karantenu tak neodporuca nikam ist.ze nevie.

juliatriscova
20. mar 2021

@pininka1 to nie je len o systéme...človek, ktorý sa nakazi má vírus v tele stále....vírus mutuje, naberá na sile a infikuje orgány, hlavne pľúca...

luciakovacova0603
autor
20. mar 2021

@juliatriscova ale ako sa tam dostat? Som v karantene,busom ist nemozem,taxikom tiez nie( a niesom ochotna dat 25e) a na bicykli tiez cez 2 okresy nepojdem🙈

hettinka
20. mar 2021

@luciakovacova0603 áno, bohužiaľ. Nestíhajú, je toho veľa. A máš veľký problém ostať v tej karantene? Veď možno to nakoniec budeš mat negatívne a karanténa nebude.

luciakovacova0603
autor
20. mar 2021

@hettinka ja problem nemam,aj tak chodime s malym max.do lesa,na zahradu a pod.len cele toto mi pride na hlavu padnute,ako to je nastavene...

wodanka
20. mar 2021

@luciakovacova0603 u nás je podobne, mne končí karantena 28.3. Muž mal ísť na 8.den na PCR test, ale príznaky mu začali skôr, tak sme ho cez RUVZ objednali na skorší termín. PCR mu vyšiel pozitívny a teda musí byť v karantene 14 dní od dňa odobratia vzorky. Takže ja končím karantenu 28. a on až 1.4

luciakovacova0603
autor
20. mar 2021

@wodanka ale zaujimave je,ze ten druhy na pcr test nemusi a moze kludne ukoncit karantenu...vsak aj ten druhy by mohol mat pcr pozitivny,nie?

hettinka
20. mar 2021

@luciakovacova0603 ja som na jeseň sedela v karantene 17 dni aj s rodinou (pre istotu) a test mi nakoniec nevyhodnotili.., čo ti poviem, tiež som bola vytočená, dodnes neviem, či sme koronu mali alebo nie. Ale chapem, že ten chaos vzniká z menacich sa opatrení a preťaženosti celého systému.
Ak nemáš ako úst na test, zavolala by som na RUVZ, vysvetlila situáciu a na test nesla, len ostala v karantene tých 14 dni, alebo teda do úplného vymiznutia príznakov + 3 dni. Len potom ti nikto nedá potvrdenie o prekonaní a nebudeš mat výnimku z testovania ... čo by sa dalo riešiť testom na protilátky tak o mesiac.

wodanka
20. mar 2021

@luciakovacova0603 karantenu môžeš ukončiť ten 14.den len vtedy, ak posledné 3 dní nemáš už žiadne príznaky
Na Tvojom mieste by som to spravila tak, ako Ti radí @hettinka

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciakovacova0603
autor
20. mar 2021

@evamarek77 ale vsak ja sedim tiez poctivo v karantene,ani sa nikam nechystam medzi ludi.len poukazujem na ten chaos a nelogickost v systeme.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciakovacova0603
autor
20. mar 2021

@evamarek77 len ja nemam vodicak,kvoli korone ho robim uz takmer rok.a mhd alebo odvoz niekym,nepripada do uvahy...

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciakovacova0603
autor
20. mar 2021

@evamarek77 nie,lebo ma este karantenu vtedy🙈

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciakovacova0603
autor
20. mar 2021

@evamarek77 len realne to vysvetlit policajtom ked Ta zastavia..uz ked nam pan z RUVZ povedal,ze neodporuca opustit karantenu ani ked mas male dieta chore,,tak neviem...