Ukončenie evidencie na ÚPSVAR na vlastnú žiadosť

12. júl 2021

Ahojte mamičky, chcela by som sa spýtať, či ste niektorá riešili niečo podobné alebo aké máte skúsenosti /rady. Aktuálne som evidovaná na upsvare 8 mesiacov (manžel poberal MD do mája ) minulý mesiac som požiadala o rodičovský príspevok. Má nejaké výhody ostať evidovaná na upsvare? Mám 1,5 ročné dieťa a chcela by som s ním byť doma do jeho 3 rokov... Je nejaký dôvod na zrušenie evidencie kvôli starostlivosti o dieťa? Má nejaké výhody ostať evidovaná na upsvare?
Ďakujem za vaše rady

dominikac321
12. júl 2021

urad plati za teba odvody do zdravotnej poistovne minimalne, chces si to platit sama?

9lf9
12. júl 2021

pokial si na RP si poistenec statu a zdravotne je za teba hradene. Pokial.sa neplanujes realne zamestnat alebo si spravit aktualne rekvalifikaciu je ti uplne zbytocne zostat v evidencii nakolko budes.musiet preukazovat hladanie si zamestnania a zucastnovat sa pripadnych vyberovych konani.

zuzkaa1991
12. júl 2021

Ak máte narok na podporu vam ukončili pracovny pomer pocas tehu alebo pocas RD tak vybrať podporu a potom poziadat.o rodičovský príspevok ak nemate narok na podporu tak poziadat aktuálne ak manzel ukončuje matersku a nastupuje do prace

autor
12. júl 2021

@dominikac321 budem na RP, takže budem poistencom štátu rovnako ako keby som bola evidovaná

autor
12. júl 2021

@9lf9 ďakujem za odpoveď, predpokladala som, že je to takto nejako. A potom o 1,5 roka, nebude problém keď sa budem potrebovať opäť evidovať?

autor
12. júl 2021

@zuzkaa1991 áno, už som požiadala o RP, neviete, či príde aj písomne rozhodnutie o priznaní RP?

9lf9
12. júl 2021

po dobrati RP podas ziadost o zaradenie do evidencie.

zuzkaa1991
12. júl 2021

Určite niečo príde jasom neriešila kedze som neskor zistila ohladom podpory takze mi prepadla