Ťuknutie auta

kiki149
15. aug 2022

Ahojte, známi bol v situací, že zaparkoval na parkovisku, len si niečo vzal z kufra videl, že nič nestojí za ním a začal cúvať do cesty tam mimo parkoviska zostalo stáť auto ktoré si nevsimol a trocha do neho nacuval. Šofér tohto auta tvrdil vraj tam auto stalo dve minuty (podotýkam mimo parkoviska a ešte aj branilo vo vyjazde vedlajsie zaparkovanemu autu, ktore stalo na parkovisku) kamarát si ale myslí že to bolo tak že mu vbehol do cesty počas toho ako cuval. Či už to bolo akokoľvek co si myslíte kto bol na vine známi lebo si ho nesimol a nacuval alebo ten pan co tvrdil že tam stal dve minuty/alebo mu tam len vbehol a nepriznal sa? Hľadala som aj vo vyhláške ale k nicomu som sa nedopatrala policajtov nechcel volať tak mu len zaplatil no podľa mňa bol na vine ten pán.

nikpa
15. aug 2022

@kiki149 keď mu už zaplatil tak to je jedno. Aj pri malom tukanci kedy sa nespisuje záznam o nehode kde je jasné uvedený vinník, s tým, že to podpíše sa volá polícia. Predide sa tým možným problémom.

ddaassuullaa
15. aug 2022

Kamarat cuval na cestu? Potom je na vine on, snad nebude auto na ceste zastavovat, ked cuva auto z parkoviska, ci?

patka06
15. aug 2022

Na vine je ten kto cúval

sasa1310
15. aug 2022

@kiki149 kamarát nech vráti vodičák, keď nevie základy cestnej premávky. Na vine je predsa on

majlo1234
15. aug 2022

Na vine je ten, kto cuval. A kamarat nemal nic platit, na to je PZP.

domini404
16. aug 2022

Minulý týždeň sa mi stalo niečo podobné, vychádzala som z parkovacieho miesta, pán do mňa nacúval, ani jeden sme nechceli priznať vinu, až policajt povedal, že som nedala prednosť ja.... 5 hodín doťahovačiek... to, že on nemal prehľad o okolí a cúval rýchlo, tak to vôbec nič nezavážilo...

ddaassuullaa
16. aug 2022

@domini404 ty si vycuvavala z parkovacieho miesta, vlastne si nedala prednost. Mne to spravil u nas tiez cudzinec, aj ked ja som sla normalne z parkoviska von. On sice priznal vinu hned, ale cudzinec, ak by boli problemy v poistovni a pod....tak.som.zavolala kamarata policajta a potvrdil to

lilke
16. aug 2022

Bez ohľadu na to, či pán stál alebo iba prechádzal... kamarát je vinný, vycuvava z parkovacieho miesta, musí dať prednosť všetkým na "ceste".

domini404
16. aug 2022

@ddaassuullaa ja som necúvala, ja som išla normálne nosom von. Obzrela sa doprava doľava, nikde nikto, tak som vyšla viac von, ešte raz som sa doľava obzrela a už bol vo mne.

ddaassuullaa
16. aug 2022

@domini404 inak je to to iste, nedala si prednost

domini404
16. aug 2022

@ddaassuullaa riešila som to 5 hodín a k tomu ešte cez víkend, nemám už na toto mentálnu kapacitu 😀 sám priznal, že sa nepozeral, potom to už zatajil pred policajtom... ale som rada, že je to očividne celkom bežná nehoda 😅