Trvalý pobyt v prenájme

30. sep 2023

Dobrý deň, trvalý pobyt v prenajatej nehnuteľnosti - má niekto skúsenosť? Bývame tu dlhodobo, nie je žiaden problém z našej, ani majiteľovej strany, no z určitých dôvodov (opatrenia mesta) by nám tu veľmi pomohlo mať trvalý pobyt (ja a manžel), je niečo také vôbec možné?

aliziana
30. sep 2023

keď s tým majiteľ nemá problém, prečo by to nebolo možné? musí to ale urobiť on

autor
30. sep 2023

@aliziana áno, to chápem, ale nemám žiadne skúsenosti s tým, či niečo také býva bežné, alebo aspoň možné.

bororka
30. sep 2023

Mám to rovnako, kvôli paas. Je to úplne normálne

januska12323
30. sep 2023

Trvalý pobyt môžeš mať hocikde kde ti to majiteľ dovolí.

autor
30. sep 2023

@januska12323
@bororka ďakujem veľmi pekne.

petamich
30. sep 2023

so suhlasom majitela mozes mat trvaly pobyt kdekolvek - on vas musi prihlasit a neskor odhlasit, nie je to uplne bezne ale ak s tym majitel nema problem

autor
30. sep 2023

@petamich ďakujem, no uvidíme.

ivuska027
30. sep 2023

Trvalý pobyt má len evidenčný charakter. Nijak neovplyvnuje vlastnícke práva k nehnutelnosti. Nestačí vám len nahlásenie korešpondenčnej adresy? Napíšete si meno na schránku a dobre.

erikavesela
30. sep 2023

Ja som tak tp dala..ziadny problem.s tym nie je

joannita
30. sep 2023

Majitelia bytov sa tomu skor vyhybaju, neradi davaju TP podnajimnikom, ale ak ten tvoj s tym nema problem, tak je to urcite mozne, on vas nahlasi.

autor
30. sep 2023

@joannita úplne ich chápem, či náš s tým nebude mať problém netuším, musíme si to nechať prejsť hlavou ešte aj my, predsa len meniť všetky doklady, všade nahlasovať zmenu, no uvidíme.

autor
30. sep 2023

@ivuska027 práveže nie, nie je iná možnosť ako trvalý pobyt. Ale ďakujem 🙂

autor
30. sep 2023

@erikavesela a môžem sa spýtať aký mali na to dôvod? To si bola ako majiteľ bytu nahlásiť niekam? Musím si pozrieť postup.

erikavesela
30. sep 2023

Dovodom je to sproste paas v bratislave...ano, boli sme spolu na miestnom urade, nahlasila som, ze mu chcem dat tp a bolo...podpisali sme tie prihlasovacie karticky...

autor
30. sep 2023

@erikavesela budem za hlúpu, ale čo je paas? A ďakujem.

erikavesela
30. sep 2023

Ta priblbla parkovacia politika v bratislave...nemas za co

autor
30. sep 2023

@erikavesela aha, no tak z toho istého dôvodu aj my. Inak, si úžasná, že si im takto vyšla v ústrety.

zuzanaete
30. sep 2023

Casom bude cela BA v paas a tak prenajimatelia budu davat trvale pobyty alebo si zuzia zaujemcov iba na tych bez auta. Takze postupne to zacne byt bezne.

maranco
30. sep 2023

Majiteľ ťa môže prihlásiť na trvalý pobyt na stránke
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/...
ty mu na to dáš súhlas na stránke
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/...
potom si urobíš rezerváciu na nový OP na https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/...

Mestá tak chcú donútiť ľudí čo v meste bývajú, aby si prihlásili TP a dostávali na nich podielové dane. Takto za nich nedostanú nič.

autor
30. sep 2023

@maranco ďakujem, super, pôjdem si to pozrieť. A pohľad pravdepodobne veľmi dobrý.

erikavesela
30. sep 2023

Tak vies, je to aj v mojom zaujme...ale na druhej strane im odpada problem s ms, zs...

autor
30. sep 2023

@erikavesela a ako ich tam máš? Ale aj tak je to úžasné gesto, majú na teba šťastie.

autor
30. sep 2023

@erikavesela ako dlho som sa chcela spýtať.

autor
30. sep 2023

@maranco super, ďakujem, ale aj v rámci škôl, úradov, zamestnávateľov, lekárov a tak treba ponahlasovať zmeny 😆

majlo1234
30. sep 2023

Aj my sme davali tevaly pobyt najomnikom, to bolo este v dobach pred paas, ale potrebovali to z inych dovodov. Ked sa odstahovali, trvaly pobyt sme zrusili, nebol s tym ziaden problem. Ale musim podotknut, ze to nebyva zvykom, majitelia s tym casto maju problem(vacsinou z neznalosti) a v pripade kratkodobych prenajmov sa to neoplati asi

erikavesela
30. sep 2023

Uz 6 rokov

mogaa
1. okt 2023

úprimne...tiež by som nedala nikomu trvalý pobyt vo svojom byte.....

autor
1. okt 2023

@mogaa a môžem sa spýtať na dôvod?

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz