Trestné oznámenie za ohováranie

18. aug 2024

Dobrý deň , podával tu niekto TO za ohováranie ? Berie sa takéto niečo vôbec ešte vážne v dnešnej dobe?
Samozrejme to nieje nič také , že pišta v krčme povedal že mám doma bordel. Osoba omne šíri také nechutné klamstvá , že sa to môže dotknúť ešte aj môjho syna, v škole napríklad. Nikdy som TO nepodávala , viete mi povedať ako to funguje , čo bude nasledovať potom? Ďakujem

dadka1997
18. aug 2024

Sice nemam skusenosti, ale podať TO môžeš, ale viac ako 33 € pokutu nedostane prinajhoršom.. a môže veselo pokračovať dalej

bloger
18. aug 2024

Vypočujú ťa a spíše sa tvoja výpoved. Potom si ju polícia predvolá. Záleží podľa závažnosti ako to vyhodnotia celé. O aké ohováranie ide.

simona20201309
18. aug 2024

Máš dôkazy? Máš svedkov ktorí by išli realne svedčiť pred súd? Nespoliehaj sa aj ked teraz možno povedia áno. Keď príde do tuhého ľudia si to rýchlo rozmyslía. Ale podaj, možno sa ta osoba spamätá keď zistí že si schopná to dotiahnuť až na súd.

jaja20
18. aug 2024

Mám skúsenosť. Tá dotyčná mala poriadnu hanbu, predvolali ju na políciu, zaplatila pokutu. Sme malé mesto, rýchlo sa to rozchýrilo.

minenkak
18. aug 2024

Môžeš to dať aj na súd a pýtať odškodné, ak samozrejme máš dôkazy

nisia
20. aug 2024

Musi to nejakym sposobom "sposobit škodu" vyhodia ta z prace, skrachuje podnikanie, rodina sa rozpadne) ale musi to mat suvis a musis to preukazat ze to je preto lebo konkretna osoba o tebe siri nepravdy a na zaklade toho prestali chodit zakaznici, alebo zamestnavatel ta vyhodil, manzel / manzelka sa rozviedla. To je trestny cin

Inak je to priestupok obcianske spolunazivanie, dokonca navrhovy, kde to dava policia ako navrh na prejednanie a ak nemas dokazy je mozne ze budes platit este poplatok na navrh na urade. Nie na policii. Ak to spisu ako obcianske spolunazivanie bez navrhu ,tiez dolozis dokazy pojde to na okresny urad a tam sa po nejakom case rozhodne moze a nemusi dostat pokutu.

Znenie trestneho cinu ohovaranie:
oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu