Testovanie do škôl verzus potvrdenie o prekonaní

katka708
4. feb 2021

Ahojte
Písalo sa už niekde že sa bude akceptovať aj potvrdenie o prekonaní Covid? Alebo sa budeme musieť ísť dat otestovať aj keď sme to pred mesiacom prekonali? Neviete niekto?

veronikaszabova
4. feb 2021

@katka708 staci ukazat papier od lekara, ze si prekonala kovid

sorciera24
4. feb 2021

nic sa nebude uakzovat, bduete popdisovat cestne prehalsenie a zakruszkujete bud, ze mate neg. test alebo amte vynimku z testovania (alebo ste covid prekonali)....test od vas nemoze nik ziadat.....je to v manuali od misntra: https://www.minedu.sk/data/att/18599.pdf

katka708
autor
4. feb 2021

@sorciera24
@veronikaszabova
Super ďakujem,vam

anjelaa
4. feb 2021

@sorciera24 nám prišlo mailom čestné prehlásenie, ktoré máme podpísať a ako prílohu máme pripojiť kópiu negatívneho testu, je to písané v tom čestnom prehlásení. Takže v podstate to "ukazovanie" vyžadujú.

jana2210
4. feb 2021

Mám škola jasné napísala,že aj keď sme prekonali covid,potrebujeme aj tak test,každý týždeň

veronikaszabova
4. feb 2021

@anjelaa u nas tiez tak

mogaa
4. feb 2021

ono logicky má byť negatívny test od jedného z rodičov,takže ak jeden prekonal druhý môže byť pozitívny......takže ten by mal mať test

sorciera24
4. feb 2021

@anjelaa ale namju na to rpavo, by som im poslala kopiu manualu a podciarknute, ze sa to nevyzaduje....ako ženy ved sa trosku brante....ja som ucitelka, a ked som sla do skoly (vtedy boli tiez testy povinne),a le ani moj riaditel nemoze odo mna ziadat preuakzat sa testom (proste nemoze), len sme pdopisovali cestne prehalsenie, ze mame neg. test (je to nasa zodpovednsot, ekd sa nieco zomelie)

katka708
autor
4. feb 2021

@sorciera24 a vieš urobit print screen kde to v tom manuali je? Ja som našla na minedu len čp pre rodičov ze majú buď test alebo platnú výnimku z testovania

sorciera24
4. feb 2021

@katka708 bod 4 ...je o cestnom prehalseni.....ta vynimka mala byt v cestnom prehlaseni (v prilohach), ale neda sa mi to aktualne otvorit...tak bud ju upravuju alebo uplne menia:D

petamada
4. feb 2021

nasa skola akceptuje papier o prekonani covid, nesmie byt starsi ako 3 mes..tak by to malo platit na vsetkych skolach

katka708
autor
4. feb 2021

Zatiaľ je tam toto čp a prikladá sa k nemu dôkaz
https://www.minedu.sk/data/att/18620.docx

sorciera24
4. feb 2021

@katka708 ano, uz mi to otvorilo, ale nebolo to tam...a vbode 4 pod tabulkou sa pise nieco ine....tak by to mohli halvne dat ajsne, ze co palti....inak nic z toho nebolo zatial schvalene vladou, tak sa skoly mozno ani neotvoria:D komedia toto..... a ak budes mat sms a nie certifikat, tak ako kopiu im dat?.....

katka708
autor
4. feb 2021

@sorciera24 to je tiež pravda. Ale mne to vždy prišlo aj do sms aj do emailu. No uvidíme.

matejkoo
6. feb 2021

tiez to hladam, lebo potvrdenie o prekonani mame obaja rodicia.. vo formulari z MS je uvedene - Prílohy: Kópia potvrdenia o negatívnom výsledku RT-PCR testu alebo potvrdenie negatívneho výsledku antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie alebo potvrdenie o výnimke.

damianam
2. apr 2021

No práve som sa dozvedela, že aj u nás to tak požadujú, ale ja nechápem prečo by som ja mala niekomu lárom fárom dávať kópiu testu.. Je môj zdravotný záznam a nikdy som ho z ruky nedala. Príde mi top už troška za vlasy pritiahnuté .. Ak raz niečo čestne prehlasujem tak to nerobím na x2, myslím že ešte prikladať k prehláseniu test ..hm

matejkoo
3. apr 2021

@damianam ten test im len ukazujeme k nahliadnutiu, ale neberu si ho